Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13850HX vs AMD Ryzen 7 7840HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Intel Core i7 13850HX та AMD Ryzen 7 7840HS — це дилема для тих, хто шукає потужний мобільний процесор. Обидві моделі вийшли на початку 2023 року, але належать до різних архітектур: Intel пропонує гібридну конфігурацію ядер, а AMD робить ставку на енергоефективність Zen 4. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 13850HX випереджає AMD Ryzen 7 7840HS у багатопотокових завданнях завдяки вищій кількості ядер і агресивнішому енергоспоживанню. У бенчмарках Cinebench R23 та Geekbench 6 він демонструє суттєво кращі результати, особливо в багатоядерному режимі. Однак Ryzen 7 7840HS пропонує кращу енергоефективність і гідну однопотокову продуктивність, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи компіляції — обирайте Intel. Для збалансованої роботи та ігор з хорошою автономністю — AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 13850HX має значно вищий показник у Cinebench R23 (26015 проти 17088), що робить його кращим для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Однопотокова швидкість: Intel також лідирує в одноядерних тестах (2033 проти 1793 у Cinebench R23), що важливо для ігор та повсякденних завдань.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але AMD традиційно споживає менше енергії в реальних сценаріях, що подовжує час роботи ноутбука.
  • Інтегрована графіка: Intel отримує вищий бал за вбудоване відео (50 проти 42), що може бути корисним для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Компіляція коду: У тесті Clang compilation Intel показує 156.1 Klines/sec проти 102.5 Klines/sec у AMD, що робить його кращим вибором для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2033 1793
Cinebench R23 (багатоядерний) 26015 17088

GeekBench v6

File compression 1350 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 156.1 Klines/sec 102.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 373 pages/sec 217.2 pages/sec
PDF Renderer 457.3 Mpixels/sec 350 Mpixels/sec
Text processing 270.3 pages/sec 251.8 pages/sec
Background blur 60.2 images/sec 59.4 images/sec
Photo processing 125.2 images/sec 87.6 images/sec
Ray tracing 35.5 Mpixels/sec 22.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2859 2577
Geekbench 6 (багатоядерний) 16335 12085

PassMark

Integer math 131.4 GOps/sec 100.3 GOps/sec
Floating point math 96 GOps/sec 60.9 GOps/sec
Find prime numbers 200M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 50.6M Strings/sec 39.6M Strings/sec
Data encryption 26.9 GBytes/sec 21 GBytes/sec
Data compression 452.9 MBytes/sec 350.8 MBytes/sec
Physics 2582 Frames/sec 1389 Frames/sec
Extended instructions 27.5B Matrices/sec 26.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3846 3783
Passmark CPU (багатоядерний) 38073 28902

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-13850HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.1 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 8
Кількість потоків 28 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 38x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13850HX Сайт AMD Ryzen 7 7840HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13850HX чи AMD Ryzen 7 7840HS?

Intel Core i7 13850HX має вищу однопотокову продуктивність, що дає перевагу в іграх. Однак AMD Ryzen 7 7840HS також забезпечує комфортний геймплей, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи варто переплачувати за Intel Core i7 13850HX?

Так, якщо ви працюєте з важкими багатопотоковими завданнями: рендерингом, компіляцією або відеомонтажем. Для звичайного використання та ігор AMD Ryzen 7 7840HS буде більш економічним варіантом.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але AMD Ryzen 7 7840HS зазвичай споживає менше енергії в реальних умовах завдяки архітектурі Zen 4.

Який CPU краще підходить для ноутбука?

AMD Ryzen 7 7840HS краще підходить для тонких і легких ноутбуків через нижче тепловиділення. Intel Core i7 13850HX вимагає потужнішого охолодження, тому його частіше встановлюють у товстіші ігрові моделі.

Чи є різниця в інтегрованій графіці?

Так, Intel має вищий бал за інтегровану графіку (50 проти 42), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.