Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13850HX vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13850HX та AMD Ryzen 9 7845HX — це потужні мобільні процесори, що з’явилися на початку 2023 року. Обидва орієнтовані на ігрові та робочі ноутбуки, але мають різну архітектуру: Intel пропонує гібридну конструкцію з продуктивними та ефективними ядрами, тоді як AMD робить ставку на високу багатопотоковість завдяки 12 ядрам Zen 4. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють високий рівень продуктивності, але з різними акцентами. Intel Core i7 13850HX виграє в одноядерних завданнях (Cinebench R23 single: 2033 проти 1871) і компіляції коду (Clang: 156.1 проти 120.9 Klines/sec), що робить його кращим для ігор та легких робочих навантажень. AMD Ryzen 9 7845HX, своєю чергою, лідирує в багатоядерних тестах (Passmark multi: 45644 проти 38073) і стисненні файлів (1810 проти 1350 MB/sec), що ідеально для відеомонтажу, рендерингу та інтенсивних обчислень. Вибір залежить від ваших пріоритетів: ігри та швидкість реакції — Intel, багатозадачність і робочі станції — AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 13850HX має вищі показники в Cinebench R23 single (2033 проти 1871) та Geekbench 6 single (2859 проти 2927), хоча AMD незначно випереджає в Passmark single (3963 проти 3846).
  • Багатоядерна потужність: AMD Ryzen 9 7845HX перемагає в Passmark multi (45644 проти 38073) та Cinebench R23 multi (26647 проти 26015), що свідчить про кращу оптимізацію для багатопотокових завдань.
  • Швидкість стиснення файлів: AMD значно швидше обробляє архіви — 1810 MB/sec проти 1350 MB/sec у Intel, що важливо для роботи з великими даними.
  • Компіляція коду: Intel випереджає AMD у Clang compilation (156.1 проти 120.9 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників програмного забезпечення.
  • Інтегрована графіка: AMD має вищий бал за інтегровану графіку (58 проти 50), що може бути корисним для легких ігор без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2033 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 26015 26647

GeekBench v6

File compression 1350 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 156.1 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 373 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 457.3 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 270.3 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 60.2 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 125.2 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 35.5 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2859 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 16335 15129

PassMark

Integer math 131.4 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 96 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 200M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 50.6M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 26.9 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 452.9 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 2582 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 27.5B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3846 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 38073 45644

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i7-13850HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 2.1 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 12
Кількість потоків 28 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 30x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 45-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13850HX Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13850HX чи AMD Ryzen 9 7845HX?

Intel Core i7 13850HX зазвичай кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Cinebench R23 single: 2033 проти 1871), що важливо для більшості сучасних ігор.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7845HX для відеомонтажу?

Так, AMD Ryzen 9 7845HX чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатоядерній продуктивності (Passmark multi: 45644) та швидкому стисненню файлів (1810 MB/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за цим параметром.

Чи варто обирати Intel Core i7 13850HX для роботи з кодом?

Так, Intel Core i7 13850HX кращий для компіляції коду (Clang: 156.1 проти 120.9 Klines/sec), що робить його оптимальним для розробників.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7845HX має вищий бал за інтегровану графіку (58 проти 50), тому він краще підходить для базових графічних завдань без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.