Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13850HX vs AMD Ryzen 9 7900X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13850HX та AMD Ryzen 9 7900X3D — два потужні процесори, що вийшли на початку 2023 року. Перший належить до мобільної лінійки Intel Raptor Lake-HX і призначений для ігрових ноутбуків, тоді як другий — десктопний чип AMD з 3D V-Cache, орієнтований на максимальну ігрову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X3D випереджає Intel Core i7 13850HX майже в усіх бенчмарках: багатоядерна продуктивність на 7% вища в Cinebench R23, а в Geekbench 6 — на 12%. У Passmark CPU різниця сягає 32% на користь AMD. Однак Intel виграє в одноядерних завданнях (HTML5 Browser) і має кращу енергоефективність (100 балів проти 100, але з нижчим TDP у мобільному сегменті). Обирайте Ryzen 9 7900X3D для ігор та рендерингу, а Core i7 13850HX — для потужного ноутбука з балансом продуктивності та мобільності.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7900X3D має вищий загальний рейтинг (72 проти 67) і лідирує в багатопотокових тестах: Cinebench R23 багатоядерний — 27817 проти 26015, Geekbench 6 багатоядерний — 18277 проти 16335.
  • У Passmark CPU багатоядерний результат AMD значно вищий (50404 проти 38073), що свідчить про перевагу в ресурсоємних завданнях, як-от відеомонтаж або компіляція.
  • Intel Core i7 13850HX демонструє кращу продуктивність в обробці HTML5 (373 стор./с проти 353,7) і Photo processing (125,2 зобр./с проти 118,8), що вказує на його сильні сторони в окремих одноядерних сценаріях.
  • AMD Ryzen 9 7900X3D виграє в File compression (1710 МБ/с проти 1350) та Clang compilation (170,3 тис. рядків/с проти 156,1), що робить його кращим вибором для розробників та архіваторів.
  • Intel Core i7 13850HX — мобільний процесор, тоді як AMD Ryzen 9 7900X3D — десктопний; це впливає на енергоспоживання та можливість використання в ноутбуках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2033 2041
Cinebench R23 (багатоядерний) 26015 27817

GeekBench v6

File compression 1350 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 156.1 Klines/sec 170.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 373 pages/sec 353.7 pages/sec
PDF Renderer 457.3 Mpixels/sec 495.8 Mpixels/sec
Text processing 270.3 pages/sec 301.6 pages/sec
Background blur 60.2 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 125.2 images/sec 118.8 images/sec
Ray tracing 35.5 Mpixels/sec 36.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2859 3024
Geekbench 6 (багатоядерний) 16335 18277

PassMark

Integer math 131.4 GOps/sec 161.8 GOps/sec
Floating point math 96 GOps/sec 98.1 GOps/sec
Find prime numbers 200M Primes/sec 449M Primes/sec
Random string sorting 50.6M Strings/sec 69.6M Strings/sec
Data encryption 26.9 GBytes/sec 35.4 GBytes/sec
Data compression 452.9 MBytes/sec 595.9 MBytes/sec
Physics 2582 Frames/sec 4759 Frames/sec
Extended instructions 27.5B Matrices/sec 44.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3846 4132
Passmark CPU (багатоядерний) 38073 50404

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-13850HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 2.1 ГГц 4,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 5,6 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 12
Кількість потоків 28 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає даних

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 120 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт 162 Вт
Сокет BGA-1964 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13850HX Сайт AMD Ryzen 9 7900X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13850HX чи AMD Ryzen 9 7900X3D?

AMD Ryzen 9 7900X3D завдяки 3D V-Cache забезпечує вищу ігрову продуктивність, особливо в сучасних ААА-проектах. Intel Core i7 13850HX також потужний, але поступається в багатоядерних сценаріях.

Чи можна порівнювати мобільний Intel Core i7 13850HX з десктопним AMD Ryzen 9 7900X3D?

Так, але варто враховувати різне призначення: Intel призначений для ноутбуків, AMD — для настільних ПК. У тестах AMD показує вищу продуктивність, однак Intel виграє в енергоефективності в мобільному сегменті.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

За даними Geekbench 6 одноядерний, AMD Ryzen 9 7900X3D трохи випереджає Intel (3024 проти 2859). Водночас Intel лідирує в тесті HTML5 Browser (373 проти 353,7 стор./с).

Який CPU краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 7900X3D кращий завдяки вищим багатоядерним показникам: Cinebench R23 багатоядерний 27817 проти 26015, а також Ray tracing 36,7 проти 35,5 Мпікс/с.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Intel Core i7 13850HX споживає менше в мобільному сегменті, тоді як AMD Ryzen 9 7900X3D — десктопний чип із вищим TDP.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.