Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13850HX vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13850HX та Apple M2 Pro — два потужні процесори, представлені в січні 2023 року, але орієнтовані на різні платформи. Intel — флагманський мобільний чип для ігрових і робочих ноутбуків на Windows, тоді як Apple M2 Pro — це ARM-процесор для MacBook Pro і Mac mini. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків, енергоефективність та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 13850HX випереджає Apple M2 Pro у багатопотокових завданнях завдяки вищим показникам Cinebench R23 (26015 проти 13876) та Geekbench 6 (16335 проти 14489). Він також демонструє кращу продуктивність у трасуванні променів (35.5 проти 17 Mpixels/sec) і компіляції Clang. Натомість Apple M2 Pro пропонує вищу швидкість стиснення файлів (1630 проти 1350 MB/sec) і трохи кращу однопотокову продуктивність у Passmark (4106 проти 3846). Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), що робить вибір залежним від екосистеми та конкретних завдань.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 13850HX має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 26015 проти 13876 у M2 Pro.
  • Apple M2 Pro швидше стискає файли (1630 MB/sec проти 1350 MB/sec), що важливо для архівації та роботи з великими даними.
  • Intel Core i7 13850HX удвічі продуктивніший у трасуванні променів (35.5 проти 17 Mpixels/sec), що дає перевагу в 3D-рендерингу.
  • Apple M2 Pro демонструє кращий результат у Passmark одноядерному (4106 проти 3846), але Intel виграє в багатоядерному (38073 проти 26571).
  • Intel Core i7 13850HX має вищий загальний рейтинг (67 балів) порівняно з Apple M2 Pro (59 балів), що відображає його перевагу в синтетичних тестах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2033 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 26015 13876

GeekBench v6

File compression 1350 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 156.1 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 373 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 457.3 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 270.3 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 60.2 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 125.2 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 35.5 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2859 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 16335 14489

PassMark

Integer math 131.4 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 96 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 200M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 50.6M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 26.9 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 452.9 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 2582 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 27.5B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3846 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 38073 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i7-13850HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 1,5 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 12
Кількість потоків 28 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 2432
TMUs 16 152
ROPs 8 76
Обчислювальні блоки 32 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13850HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 13850HX чи Apple M2 Pro?

Intel Core i7 13850HX краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з Windows, де більшість ігор оптимізовано. M2 Pro обмежений екосистемою macOS.

Чи варто обирати Apple M2 Pro для професійної роботи з відео?

Так, M2 Pro добре підходить для відеомонтажу завдяки енергоефективності та оптимізації в Final Cut Pro. Однак Intel 13850HX може бути швидшим у рендерингу через вищі багатоядерні показники.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 13850HX чи Apple M2 Pro?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але M2 Pro традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність у MacBook.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 13850HX і Apple M2 Pro в одних і тих самих завданнях?

Так, обидва процесори використовуються в ноутбуках для роботи та творчості. Однак Intel сумісний із Windows, а Apple — лише з macOS, що впливає на вибір програмного забезпечення.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i7 13850HX має вищий бал інтегрованої графіки (50 проти 39), що дає йому перевагу в легких іграх та графічних завданнях без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.