Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13850HX vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13850HX та Apple M3 Pro — два потужних процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший створений для продуктивних ноутбуків на Windows, другий — для лінійки MacBook Pro. Обидва мають високі показники в бенчмарках, але їхні сильні сторони розкриваються в різних сценаріях. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, а також енергоефективність, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 13850HX виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому результату Cinebench R23 (26015 проти 15106) та Passmark (38073 проти 26022). Він краще підходить для відеомонтажу, 3D-рендерингу та інших ресурсоємних процесів. Натомість Apple M3 Pro демонструє вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (3158 проти 2859) та Passmark (4533 проти 3846), а також швидше працює зі стисненням файлів. Обидва мають однакову енергоефективність, але M3 Pro вирізняється кращою оптимізацією в екосистемі Apple.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 13850HX значно випереджає Apple M3 Pro у Cinebench R23 (26015 проти 15106) та Passmark (38073 проти 26022), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Apple M3 Pro має вищі результати в Geekbench 6 (3158 проти 2859) та Passmark (4533 проти 3846), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100, що свідчить про однаково високу ефективність, але M3 Pro традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі.
  • Графіка та трасування променів: Intel показує кращий результат у трасуванні променів (35.5 проти 18.4 Mpixels/sec), тоді як M3 Pro швидше обробляє фото (142 проти 125.2 images/sec).
  • Дата виходу: Intel Core i7 13850HX вийшов у січні 2023 року, а Apple M3 Pro — у жовтні 2023 року, що робить M3 Pro новішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2033 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 26015 15106

GeekBench v6

File compression 1350 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 156.1 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 373 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 457.3 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 270.3 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 60.2 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 125.2 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 35.5 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2859 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 16335 15070

PassMark

Integer math 131.4 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 96 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 200M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 50.6M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 26.9 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 452.9 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 2582 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 27.5B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3846 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 38073 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M3
Номер моделі i7-13850HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 6
Частота 2.1 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Ядер 12 6
Потоковий 12 6
Частота 1,5 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 12
Кількість потоків 28 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 256 2304
TMUs 16 144
ROPs 8 72
Обчислювальні блоки 32 288
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 153.6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13850HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 13850HX чи Apple M3 Pro?

Intel Core i7 13850HX має вищу багатопотокову продуктивність, що може бути корисним в іграх, але Apple M3 Pro забезпечує кращу однопотокову швидкість. Вибір залежить від оптимізації ігор під платформу.

Чи підходить Apple M3 Pro для відеомонтажу?

Так, M3 Pro добре справляється з відеомонтажем завдяки високій однопотоковій продуктивності та оптимізації в Final Cut Pro, але Intel i7 13850HX може бути швидшим у багатопотокових завданнях, як-от рендеринг.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M3 Pro зазвичай споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довший час автономної роботи в MacBook.

Чи варто вибирати Intel Core i7 13850HX для роботи з 3D?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 26015) та кращому трасуванню променів (35.5 Mpixels/sec), Intel i7 13850HX краще підходить для 3D-рендерингу та моделювання.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Intel Core i7 13850HX показує вищу швидкість компіляції Clang (156.1 проти 124.1 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.