Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13850HX vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13850HX і Apple M4 Pro (12-Core) — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Intel робить ставку на високу багатопотокову продуктивність у ноутбуках, тоді як Apple M4 Pro вражає однопотоковою швидкістю та енергоефективністю. Який із них краще впорається з вашими завданнями — рендерингом, програмуванням чи повсякденною роботою? Розглянемо ключові відмінності, тести та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i7 13850HX демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (26015 проти 19691) і Passmark (38073 проти відсутності даних), що робить його кращим вибором для важких обчислювальних завдань, як-от рендеринг або компіляція. Натомість Apple M4 Pro (12-Core) лідирує в однопотокових тестах (Geekbench 6: 3846 проти 2859), енергоефективності (100 балів) та швидкості обробки файлів (2080 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна багатоядерність — обирайте Intel. Для енергоефективності та однопотокової швидкості — Apple.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 13850HX значно випереджає в Cinebench R23 (26015 проти 19691) та Passmark (38073), що важливо для рендерингу та відеомонтажу.
  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 Pro має вищий результат у Geekbench 6 (3846 проти 2859), що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але Apple M4 Pro зазвичай споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі.
  • Швидкість обробки даних: Apple M4 Pro швидше стискає файли (2080 MB/s проти 1350 MB/s) та обробляє текст (367 pages/s проти 270 pages/s).
  • Інтегрована графіка: Apple M4 Pro має вищий рейтинг інтегрованої графіки (63 проти 50), що покращує роботу з фото та відео.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2033 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 26015 19691

GeekBench v6

File compression 1350 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 156.1 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 373 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 457.3 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 270.3 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 60.2 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 125.2 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 35.5 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2859 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 16335 20093

PassMark

Integer math 131.4 GOps/sec Немає даних
Floating point math 96 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 200M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 50.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 26.9 GBytes/sec Немає даних
Data compression 452.9 MBytes/sec Немає даних
Physics 2582 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 27.5B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3846 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 38073 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i7-13850HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.1 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 1,5 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 12
Кількість потоків 28 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 2048
TMUs 16 128
ROPs 8 64
Обчислювальні блоки 32 256
TGP 15 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13850HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13850HX чи Apple M4 Pro?

Intel Core i7 13850HX має вищу багатопотокову продуктивність, що важливо для сучасних ігор, але Apple M4 Pro завдяки потужнішій інтегрованій графіці може краще впоратися з графічними завданнями. Однак для ігор на ноутбуках часто потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M4 Pro зазвичай споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довший час автономної роботи.

Чи підходить Intel Core i7 13850HX для рендерингу?

Так, Intel Core i7 13850HX чудово підходить для рендерингу завдяки високому результату в Cinebench R23 (26015) та багатопотоковій продуктивності, що значно прискорює обробку складних сцен.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M4 Pro має вищу однопотокову продуктивність, що корисно для компіляції коду, але Intel Core i7 13850HX виграє в багатопотокових завданнях, як-от паралельна компіляція.

Який процесор новіший?

Apple M4 Pro (12-Core) вийшов 29 жовтня 2024 року, тоді як Intel Core i7 13850HX — 3 січня 2023 року. Apple є новішою моделлю з більш сучасною архітектурою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.