Intel Core i7 13850HX vs Apple M4 Pro (14-Core)
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківIntel Core i7 13850HX та Apple M4 Pro (14-Core) — два потужних процесори, які представляють різні архітектури та філософії. Перший — це флагманський мобільний чип Intel 13-го покоління, орієнтований на максимальну багатопотокову продуктивність у ноутбуках. Другий — власний ARM-процесор Apple, який робить ставку на енергоефективність та високу однопотокову швидкість. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.
Короткий висновок. За загальним рейтингом Apple M4 Pro (14-Core) випереджає Intel Core i7 13850HX (77 проти 67 балів), демонструючи значно кращу однопотокову продуктивність (96 проти 77) та вищу швидкість у більшості синтетичних тестів, таких як Geekbench 6 та обробка зображень. Водночас Intel зберігає лідерство в багатоядерному Cinebench R23 (26015 проти 23433) та Passmark, що робить його привабливим для завдань, які потребують максимальної кількості потоків. Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності, але M4 Pro забезпечує вищу продуктивність на ват.
Основні відмінності
- Однопотокова продуктивність: Apple M4 Pro (14-Core) значно випереджає Intel у Geekbench 6 (3875 проти 2859) та Cinebench R23 (2249 проти 2033), що дає перевагу в повсякденних завданнях та іграх.
- Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 13850HX перемагає в Cinebench R23 (26015 проти 23433) та Passmark (38073 проти відсутності даних у M4 Pro), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
- Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але M4 Pro досягає вищих результатів при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
- Інтегрована графіка: M4 Pro має вищий рейтинг (63 проти 50) та кращу продуктивність в обробці зображень (208.4 проти 125.2 images/sec) і розмитті фону (86.2 проти 60.2 images/sec).
- Спеціалізовані завдання: M4 Pro лідирує у стисненні файлів (2260 проти 1350 MB/sec) та обробці PDF (599.5 проти 457.3 Mpixels/sec), тоді як Intel краще справляється з трасуванням променів (35.5 проти 30.2 Mpixels/sec).
Cinebench R23
| Cinebench R23 (одноядерний) | 2033 | 2249 |
| Cinebench R23 (багатоядерний) | 26015 | 23433 |
GeekBench v6
| File compression | 1350 MB/sec | 2260 MB/sec |
| Clang compilation | 156.1 Klines/sec | 183 Klines/sec |
| HTML 5 Browser | 373 pages/sec | 574.7 pages/sec |
| PDF Renderer | 457.3 Mpixels/sec | 599.5 Mpixels/sec |
| Text processing | 270.3 pages/sec | 366.2 pages/sec |
| Background blur | 60.2 images/sec | 86.2 images/sec |
| Photo processing | 125.2 images/sec | 208.4 images/sec |
| Ray tracing | 35.5 Mpixels/sec | 30.2 Mpixels/sec |
| Geekbench 6 (одноядерний) | 2859 | 3875 |
| Geekbench 6 (багатоядерний) | 16335 | 22271 |
PassMark
| Integer math | 131.4 GOps/sec | Немає даних |
| Floating point math | 96 GOps/sec | Немає даних |
| Find prime numbers | 200M Primes/sec | Немає даних |
| Random string sorting | 50.6M Strings/sec | Немає даних |
| Data encryption | 26.9 GBytes/sec | Немає даних |
| Data compression | 452.9 MBytes/sec | Немає даних |
| Physics | 2582 Frames/sec | Немає даних |
| Extended instructions | 27.5B Matrices/sec | Немає даних |
| Passmark CPU (одноядерний) | 3846 | Немає даних |
| Passmark CPU (багатоядерний) | 38073 | Немає даних |
Загальна інформація
| Виробник | Intel | Apple |
| Дата виходу | 3 січня 2023 | 29 жовтня 2024 |
| Тип | Для ноутбука | Для ноутбука |
| Архітектура набору команд | x86-64 | ARMv9 |
| Кодове ім'я | Raptor Lake | Apple M4 |
| Номер моделі | i7-13850HX | Немає даних |
| Інтегрована графіка | UHD Graphics (32EU) | Apple M4 GPU (20-core) |
Процесор
| Продуктивні ядра | ||
|---|---|---|
| Ядер | 8 | 10 |
| Потоковий | 16 | 10 |
| Частота | 2.1 ГГц | 4,52 ГГц |
| Макс. частота в Turbo Boost | 5,3 ГГц | Немає даних |
| Енергоефективні ядра | ||
| Ядер | 12 | 4 |
| Потоковий | 12 | 4 |
| Частота | 1,5 ГГц | 2,59 ГГц |
| Макс. частота в Turbo Boost | 3.8 ГГц | Немає даних |
| Загальне | ||
| Кількість ядер | 20 | 14 |
| Кількість потоків | 28 | 14 |
| Частота шини | 100 МГц | Немає даних |
| Множник | 21x | 45x |
| Кеш 1-го рівня | 80 КБ (на ядро) | 192КБ (на ядро) |
| Кеш 2-го рівня | 2 МБ (на ядро) | 16 МБ (загальний) |
| Кеш 3-го рівня | 30МБ (загальний) | Немає даних |
| Розблокований множник | Так | Немає |
Пакет
| Техпроцес | 10 нанометрів | 3 нанометри |
| Енергоспоживання (TDP) | 45-55 Вт | 46 Вт |
| Макс. TDP (Boost) | 157 Вт | Немає даних |
| Сокет | BGA-1964 | Apple M-Socket |
| Критична температура | 100°C | 100°C |
iGPU
| Інтегрована графіка | Intel UHD Graphics (32EU) | Apple M4 GPU (20-core) |
| Частота GPU | 300 МГц | 500 МГц |
| Boost частота GPU | 1600 МГц | 1800 МГц |
| Шейдерні блоки | 256 | 2560 |
| TMUs | 16 | 160 |
| ROPs | 8 | 80 |
| Обчислювальні блоки | 32 | 320 |
| TGP | 15 Вт | 32 Вт |
| IGPU FLOPS | 0,82 терафлопс | 9,2 терафлопс |
Підтримка пам'яті
| Тип пам'яті |
- DDR5-5600 - DDR4-3200 |
- LPDDR5X-8533 |
| Макс. розмір | 192 ГБ | 64 ГБ |
| Кількість каналів | 2 | 4 |
| Макс. пропускна здатність | 89,6 ГБ/с | 273 ГБ/с |
| Підтримка ECC | Так | Немає |
Інше
| Офіційний сайт | Сайт Intel Core i7 13850HX | Немає даних |
| Версія PCI Express | 5.0 | Немає даних |
| Макс. ліній PCI Express | 20 | Немає даних |