Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 14700 vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 14700 та AMD Ryzen Z1 Extreme – два процесори з різним призначенням. Перший – це потужний настільний CPU для продуктивної роботи та ігор, другий – мобільний чип для портативних ігрових консолей. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності: кількість ядер, частоти, результати в бенчмарках (Cinebench, Geekbench, Passmark) та енергоспоживання, щоб допомогти вам зрозуміти, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i7 14700 значно випереджає AMD Ryzen Z1 Extreme за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 32772 проти 13955) та однопотоковими завданнями (Passmark одноядерний: 4240 проти 3608). Він також демонструє кращі результати у фотообробці, рендерингу та компіляції. Однак Ryzen Z1 Extreme оптимізований для компактних пристроїв із низьким енергоспоживанням, що робить його ідеальним для портативних консолей. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для ПК – обирайте Intel, для мобільності та ігор у дорозі – AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 14700 набирає 32772 балів у Cinebench R23, тоді як AMD Ryzen Z1 Extreme – лише 13955, що робить Intel більш ніж удвічі потужнішим у багатоядерних завданнях.
  • Однопотокова швидкість: Intel лідирує в Passmark (4240 проти 3608) та Geekbench 6 одноядерному (2786 проти 2524), що забезпечує кращу чуйність у повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: За цим параметром Intel отримує 56 балів проти 38 у AMD, що свідчить про кращу вбудовану графіку для базових завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Ryzen Z1 Extreme створений для мобільних пристроїв із жорсткими обмеженнями тепловиділення, тоді як Intel розрахований на настільні системи.
  • Сфера застосування: Intel Core i7 14700 – універсальний CPU для ПК, робочих станцій та ігор, а AMD Ryzen Z1 Extreme – спеціалізований чип для портативних консолей, таких як ASUS ROG Ally.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2106 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 32772 13955

GeekBench v6

File compression 1530 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 167.5 Klines/sec 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 434.5 pages/sec 214.1 pages/sec
PDF Renderer 445 Mpixels/sec 346.1 Mpixels/sec
Text processing 285 pages/sec 271.3 pages/sec
Background blur 69.3 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 145.1 images/sec 93.4 images/sec
Ray tracing 38.3 Mpixels/sec 20.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2786 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 18135 11223

PassMark

Integer math 164.4 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 114.1 GOps/sec 54.6 GOps/sec
Find prime numbers 178M Primes/sec 74M Primes/sec
Random string sorting 57.7M Strings/sec 34.4M Strings/sec
Data encryption 31.9 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 537.2 MBytes/sec 298.1 MBytes/sec
Physics 2446 Frames/sec 1075 Frames/sec
Extended instructions 30.8B Matrices/sec 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4240 3608
Passmark CPU (багатоядерний) 43068 25097

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 25 квітня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-14700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.1 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 8
Кількість потоків 28 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 33 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 9-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 14700 Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 14700 чи AMD Ryzen Z1 Extreme?

Intel Core i7 14700 забезпечує вищу однопотокову продуктивність (Passmark 4240), що критично для ігор. Однак Ryzen Z1 Extreme оптимізований для портативних консолей із вбудованою графікою, тому для компактних пристроїв він є кращим вибором.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 14700 та AMD Ryzen Z1 Extreme за енергоспоживанням?

Так, обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen Z1 Extreme споживає значно менше енергії завдяки мобільній архітектурі, тоді як Intel потребує потужнішого охолодження та блоку живлення.

Який процесор швидше обробляє фото та відео?

Intel Core i7 14700 значно швидший: він обробляє 145.1 фото/сек проти 93.4 у Ryzen Z1 Extreme, а також має вищу швидкість рендерингу (38.3 Mpixels/сек проти 20.6).

Для яких завдань варто обирати AMD Ryzen Z1 Extreme?

AMD Ryzen Z1 Extreme ідеальний для портативних ігрових пристроїв, де важливі компактність, низьке тепловиділення та енергоспоживання. Він забезпечує достатню продуктивність для сучасних ігор у дорозі.

Чи варто купувати Intel Core i7 14700 для роботи з 3D-моделюванням?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 32772) Intel Core i7 14700 чудово справляється з рендерингом, компіляцією та іншими ресурсомісткими завданнями.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.