Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 14700 vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 14700 та Apple M1 Max — два потужних процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший — це 20-ядерний гібридний CPU для настільних ПК, другий — 10-ядерний ARM-чіп для професійних MacBook. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 14700 значно випереджає Apple M1 Max у багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 32772 проти 12411) та однопотокових завданнях (Geekbench 6: 2786 проти 2431). Він також демонструє кращі результати в обробці фото, PDF та HTML5. Однак M1 Max виділяється винятковою енергоефективністю (обидва мають 100 балів) і залишається чудовим вибором для ноутбуків MacBook Pro. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте i7-14700. Для мобільної роботи з оптимізованою екосистемою Apple — M1 Max.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i7 14700 майже в 2.6 рази швидший у Cinebench R23 (32772 проти 12411) та на 43% у Passmark (43068 проти 22075).
  • Однопотокова продуктивність: i7-14700 перевершує M1 Max у Geekbench 6 (2786 проти 2431) та Cinebench R23 (2106 проти 1542), що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • Графічні та творчі завдання: Intel виграє в рейтрейсингу (38.3 проти 14.9 Mpixels/sec) та обробці фону (69.3 проти 42.2 images/sec), тоді як M1 Max відстає в цих сценаріях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100, але M1 Max споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Дата виходу: Intel Core i7 14700 вийшов у січні 2024 року, тоді як Apple M1 Max дебютував у жовтні 2021 року, що пояснює різницю в продуктивності на користь новішого Intel.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2106 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 32772 12411

GeekBench v6

File compression 1530 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 167.5 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 434.5 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 445 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 285 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 69.3 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 145.1 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 38.3 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2786 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 18135 12673

PassMark

Integer math 164.4 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 114.1 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 178M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 57.7M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 31.9 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 537.2 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 2446 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 30.8B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4240 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 43068 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M1
Номер моделі i7-14700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 12 2
Потоковий 12 2
Частота 1,5 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 10
Кількість потоків 28 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 33 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 4096
TMUs 16 256
ROPs 8 128
Обчислювальні блоки 32 512
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 10,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 14700 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 14700 чи Apple M1 Max?

Intel Core i7 14700 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2786 проти 2431) та сумісності з більшістю ПК-ігор. M1 Max обмежений екосистемою macOS і має нижчі показники в бенчмарках.

Чи варто купувати Apple M1 Max у 2024 році?

Так, якщо ви працюєте в екосистемі Apple і потребуєте енергоефективного ноутбука. M1 Max досі забезпечує високу продуктивність для відеомонтажу та програмування, але поступається новішим Intel i7-14700 у сирих обчисленнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M1 Max споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї в MacBook.

Чи підходить Intel Core i7 14700 для професійної роботи?

Так, він чудово підходить для рендерингу, компіляції коду та обробки великих даних завдяки високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 32772). Однак потребує потужного охолодження та блоку живлення.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Intel Core i7 14700 забезпечує вищу швидкість в обробці фото (145.1 проти 122.8 images/sec) та рейтрейсингу, що корисно для складних проектів. M1 Max оптимізований для Final Cut Pro, але поступається в сирих тестах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.