Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 14700F vs Apple M4 Max (16-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 14700F і Apple M4 Max (16-Core) — це два потужні процесори, кожен з яких створений для своїх завдань. Перший — флагманський чип для настільних ПК, другий — інтегроване рішення в ноутбуках Apple. Розглянемо їхні характеристики, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 14700F демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (33114 проти 27399) і Passmark (43654), що робить його чудовим вибором для рендерингу, компіляції та інших ресурсомістких завдань на стаціонарному ПК. Apple M4 Max (16-Core) виграє в одноядерних тестах (Geekbench 6: 3986 проти 2810) та енергоефективності, що ідеально для мобільної роботи, обробки фото/відео та повсякденних задач. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність — обирайте Intel, якщо мобільність та ефективність — Apple.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i7 14700F значно випереджає у Cinebench R23 (33114 vs 27399) та Passmark (43654 vs відсутній у M4 Max), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна продуктивність: Apple M4 Max (16-Core) має вищі одноядерні показники в Geekbench 6 (3986 vs 2810), що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але M4 Max працює в ноутбуках Apple, споживаючи значно менше енергії, ніж настільний i7 14700F.
  • Інтегрована графіка: Apple M4 Max має вищий бал за інтегровану графіку (63 vs 57) та кращу продуктивність у обробці фото (236.2 vs 143.7 зображень/с), що важливо для творчих завдань.
  • Спеціалізовані завдання: M4 Max виграє у File compression (2680 vs 1340 MB/s) та HTML5 Browser (699.3 vs 414 сторінок/с), тоді як i7 14700F лідирує в Ray tracing (43.2 vs 36.1 Mpixels/с).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2098 2281
Cinebench R23 (багатоядерний) 33114 27399

GeekBench v6

File compression 1340 MB/sec 2680 MB/sec
Clang compilation 184.1 Klines/sec 219.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 414 pages/sec 699.3 pages/sec
PDF Renderer 515.6 Mpixels/sec 771.1 Mpixels/sec
Text processing 285.3 pages/sec 381.1 pages/sec
Background blur 73.6 images/sec 92.2 images/sec
Photo processing 143.7 images/sec 236.2 images/sec
Ray tracing 43.2 Mpixels/sec 36.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2810 3986
Geekbench 6 (багатоядерний) 18405 26190

PassMark

Integer math 165.2 GOps/sec Немає даних
Floating point math 114.9 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 174M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 59.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 32.5 GBytes/sec Немає даних
Data compression 554.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 2435 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 31.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4300 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 43654 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i7-14700F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M4 Max GPU (40-core)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 12
Частота 2.1 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 1,5 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 16
Кількість потоків 28 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 33 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 546 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 14700F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M4 Max GPU (40-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 5120
TMUs Немає даних 320
ROPs Немає даних 160
Обчислювальні блоки Немає даних 640
TGP Немає даних 62 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 18,4 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 14700F чи Apple M4 Max?

Intel Core i7 14700F кращий для ігор на ПК, оскільки він сумісний з дискретними відеокартами та має вищу багатоядерну продуктивність. Apple M4 Max обмежений екосистемою Mac і не підходить для більшості сучасних ігор.

Чи варто вибирати Apple M4 Max для роботи з відео?

Так, M4 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій одноядерній продуктивності, енергоефективності та інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг у Final Cut Pro та інших оптимізованих додатках.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають максимальний бал 100 за енергоефективність, але Apple M4 Max споживає значно менше енергії завдяки архітектурі ARM, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму?

Пряме порівняння ускладнене через різні платформи: Intel Core i7 14700F — для настільних ПК, Apple M4 Max — для Mac. Вибір залежить від вашої екосистеми та потреб у мобільності.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Intel Core i7 14700F показує вищу швидкість компіляції (184.1 Klines/s проти 219.7 Klines/s у M4 Max), але Apple M4 Max має кращу одноядерну продуктивність, що може бути важливим для певних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.