Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 14700HX vs AMD Ryzen 5 8645HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 14700HX та AMD Ryzen 5 8645HS — два потужних процесори для ноутбуків, що вийшли наприкінці 2023 – на початку 2024 року. Перший належить до лінійки HX із високим енергоспоживанням, другий — до енергоефективної серії HS. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність для рендерингу або компіляції, Intel має значну перевагу. Якщо ж ви шукаєте баланс між швидкістю та автономністю, AMD може стати кращим вибором. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках та реальних сценаріях.

Короткий висновок. Intel Core i7 14700HX суттєво випереджає AMD Ryzen 5 8645HS у багатопотокових завданнях: різниця в Cinebench R23 (багатоядерний) сягає 70%, а в Passmark CPU (багатоядерний) — понад 64%. В одноядерних тестах перевага Intel також помітна, хоча не така разюча. Водночас AMD демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів за цим показником, але Ryzen споживає менше при нижчих частотах) і трохи вищу швидкість обробки фону (Background blur). Якщо ваш пріоритет — максимальна обчислювальна потужність для роботи або ігор, обирайте Intel. Якщо важливі автономність і помірне нагрівання — AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 14700HX набирає 22285 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 13061 у AMD Ryzen 5 8645HS — перевага Intel майже 71%.
  • Одноядерна швидкість: в Geekbench 6 (одноядерний) Intel отримує 2739 балів, AMD — 2457, що дає Intel близько 11% переваги.
  • Компіляція коду: Intel компілює 156.5 Klines/sec у Clang, AMD — лише 75.4 Klines/sec, що вдвічі повільніше.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але AMD досягає цього при значно нижчому TDP (35-54 Вт проти 55-157 Вт у Intel), що робить його кращим для тонких ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel набирає 49 балів проти 36 у AMD, що вказує на кращу продуктивність вбудованого відеоядра для базових завдань без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2087 1730
Cinebench R23 (багатоядерний) 22285 13061

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 1080 MB/sec
Clang compilation 156.5 Klines/sec 75.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 358.9 pages/sec 201.2 pages/sec
PDF Renderer 430.9 Mpixels/sec 259.3 Mpixels/sec
Text processing 272.3 pages/sec 253.3 pages/sec
Background blur 51 images/sec 52.8 images/sec
Photo processing 120 images/sec 77.3 images/sec
Ray tracing 32.8 Mpixels/sec 16.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2739 2457
Geekbench 6 (багатоядерний) 15908 10296

PassMark

Integer math 133 GOps/sec 74.5 GOps/sec
Floating point math 94.5 GOps/sec 45.9 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 73M Primes/sec
Random string sorting 48.6M Strings/sec 31.6M Strings/sec
Data encryption 26.8 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 448.4 MBytes/sec 271.1 MBytes/sec
Physics 2420 Frames/sec 1051 Frames/sec
Extended instructions 26.4B Matrices/sec 20.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3978 3698
Passmark CPU (багатоядерний) 37457 22753

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i7-14700HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 760M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.1 ГГц 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 5 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 6
Кількість потоків 28 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 43x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 33 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 760M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 14700HX Сайт AMD Ryzen 5 8645HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 14700HX чи AMD Ryzen 5 8645HS?

Intel Core i7 14700HX забезпечує вищу однопотокову продуктивність (на 11-15% в тестах), що важливо для ігор. Однак AMD Ryzen 5 8645HS може бути кращим у тонких ноутбуках через нижче енергоспоживання.

Чи варто переплачувати за Intel Core i7 14700HX для роботи з відеомонтажем?

Так, якщо ви працюєте з рендерингом або компіляцією. Intel має вдвічі вищу швидкість у Clang compilation та на 70% кращі результати в багатоядерних тестах, що суттєво прискорює експорт відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але AMD Ryzen 5 8645HS споживає значно менше енергії (35-54 Вт) порівняно з Intel (55-157 Вт). Це означає довшу автономність ноутбука на AMD.

Чи підходить AMD Ryzen 5 8645HS для професійних завдань?

Так, для більшості офісних завдань, веб-серфінгу та легкої обробки фото його продуктивності достатньо. Однак для важких обчислень (рендеринг, компіляція) Intel буде значно швидшим.

Який процесор краще справляється з інтегрованою графікою?

Intel Core i7 14700HX має вищий бал за інтегровану графіку (49 проти 36), що дає перевагу в базових іграх та відтворенні відео без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.