Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 14700HX vs AMD Ryzen 7 7745HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір процесора для потужного ігрового або робочого ноутбука — завжди компроміс між багатопотоковою продуктивністю та енергоефективністю. Intel Core i7 14700HX (2024) і AMD Ryzen 7 7745HX (2023) — два топових рішення для лептопів, які пропонують високу швидкодію. У цьому порівнянні ми розберемо їхні сильні сторони на основі реальних тестів: від Cinebench до Geekbench, а також оцінимо придатність для ігор, рендерингу та щоденних завдань.

Короткий висновок. Intel Core i7 14700HX випереджає AMD Ryzen 7 7745HX у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 22285 проти 18060) та однопотоковій продуктивності (2087 проти 1846). Він також має кращі показники в Passmark (багатоядерний: 37457 проти 32729) і швидше працює з компіляцією коду та рендерингом. Однак AMD виграє у стисненні файлів (1360 MB/s проти 1230 MB/s) і обробці фону (64 images/s проти 51). Якщо ваш пріоритет — максимальна обчислювальна потужність для роботи або ігор, Intel — очевидний вибір. Для енергоефективності (обидва мають 100 балів) та деяких специфічних завдань AMD залишається гідним конкурентом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 14700HX набирає 22285 балів у Cinebench R23, тоді як AMD Ryzen 7 7745HX — лише 18060, що робить Intel на ~23% швидшим у рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова швидкодія: Intel перемагає в одноядерному тесті Cinebench (2087 проти 1846) та Passmark (3978 проти 3948), що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Стиснення файлів: AMD несподівано випереджає Intel у File compression (1360 MB/s проти 1230 MB/s), що може бути корисним для архіваторів.
  • Обробка зображень та фону: AMD показує кращі результати в Background blur (64 images/s проти 51) та Photo processing (88.8 проти 120 images/s), демонструючи ефективність у графічних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Intel має вищий бал за інтегровану графіку (49 проти 44), що забезпечує кращу базову відеопродуктивність без дискретної карти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2087 1846
Cinebench R23 (багатоядерний) 22285 18060

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 1360 MB/sec
Clang compilation 156.5 Klines/sec 118.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 358.9 pages/sec 241.9 pages/sec
PDF Renderer 430.9 Mpixels/sec 385.6 Mpixels/sec
Text processing 272.3 pages/sec 284.5 pages/sec
Background blur 51 images/sec 64 images/sec
Photo processing 120 images/sec 88.8 images/sec
Ray tracing 32.8 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2739 2763
Geekbench 6 (багатоядерний) 15908 13662

PassMark

Integer math 133 GOps/sec 106.9 GOps/sec
Floating point math 94.5 GOps/sec 64.6 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 158M Primes/sec
Random string sorting 48.6M Strings/sec 43.8M Strings/sec
Data encryption 26.8 GBytes/sec 23.2 GBytes/sec
Data compression 448.4 MBytes/sec 387.2 MBytes/sec
Physics 2420 Frames/sec 1710 Frames/sec
Extended instructions 26.4B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3978 3948
Passmark CPU (багатоядерний) 37457 32729

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i7-14700HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.1 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 8
Кількість потоків 28 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 33 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 45-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 14700HX Сайт AMD Ryzen 7 7745HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 14700HX чи AMD Ryzen 7 7745HX?

Intel Core i7 14700HX має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 2087 проти 1846), що забезпечує кращу частоту кадрів у більшості ігор. Однак AMD також демонструє гідні результати, тому обидва процесори впораються з сучасними іграми.

Чи варто обирати Intel Core i7 14700HX для роботи з відео та 3D-рендерингом?

Так, Intel значно швидший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 22285 проти 18060 у AMD. Це дає помітний приріст у рендерингу, компіляції коду та інших ресурсоємних процесах.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали однаковий бал за енергоефективність (100), що свідчить про схоже енергоспоживання в реальних умовах. Вибір залежить від конкретної моделі ноутбука та системи охолодження.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7745HX для роботи з архівами та стисненням даних?

Так, AMD випереджає Intel у File compression (1360 MB/s проти 1230 MB/s), тому він може бути кращим вибором для завдань, пов'язаних з архівацією та розпакуванням великих файлів.

Який процесор новіший і чи варто це враховувати?

Intel Core i7 14700HX вийшов у січні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 7 7745HX — у січні 2023. Intel пропонує свіжішу архітектуру та вищу продуктивність, що робить його більш перспективним вибором для майбутніх завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.