Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 14700HX vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 14700HX та Apple M1 Ultra — два потужних процесори, що належать до різних архітектур. Перший — мобільний чип Intel для ноутбуків, випущений у 2024 році, другий — флагманський настільний процесор Apple для Mac Studio та Mac Pro, анонсований у 2022-му. Обидва мають однаковий загальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але суттєво відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, а також за сценаріями використання. Розберімося, який з них кращий для ваших завдань.

Короткий висновок. Intel Core i7 14700HX виграє в однопотокових завданнях (Cinebench R23 одноядерний: 2087 проти 1510) і демонструє вищу швидкість у фотообробці та трасуванні променів. Натомість Apple M1 Ultra лідирує в багатопотокових сценаріях (Geekbench 6 багатоядерний: 18530 проти 15908) і значно швидше стискає файли (2000 MB/s проти 1230 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність в одному потоці та іграх — обирайте Intel. Якщо ваш фокус на багатозадачності, відеомонтажі та роботі з архівами — Apple M1 Ultra буде кращим вибором.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 14700HX значно випереджає M1 Ultra в одноядерних тестах (Cinebench R23: 2087 vs 1510), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra набирає більше балів у Geekbench 6 (багатоядерний: 18530 vs 15908) та Cinebench R23 багатоядерному (23841 vs 22285), що робить його потужнішим для рендерингу та компіляції.
  • Швидкість роботи з файлами: M1 Ultra стискає дані майже вдвічі швидше (2000 MB/s проти 1230 MB/s), що критично для архівації та роботи з великими обсягами даних.
  • Графічні завдання: Intel 14700HX швидше обробляє зображення (120 images/s vs 151.4 images/s) та трасування променів (32.8 vs 27.8 Mpixels/s), тоді як M1 Ultra лідирує у фотообробці (151.4 vs 120 images/s).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають ідеальний показник (100 балів), але M1 Ultra використовує менше енергії завдяки архітектурі ARM, що особливо важливо для пасивного охолодження в Mac Studio.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2087 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 22285 23841

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 156.5 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 358.9 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 430.9 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 272.3 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 51 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 120 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 32.8 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2739 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 15908 18530

PassMark

Integer math 133 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 94.5 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 48.6M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 26.8 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 448.4 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 2420 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 26.4B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3978 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 37457 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M1
Номер моделі i7-14700HX APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц Немає даних
Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 1,5 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 20
Кількість потоків 28 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 33 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 8192
TMUs 16 512
ROPs 8 256
Обчислювальні блоки 32 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 14700HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 14700HX чи Apple M1 Ultra?

Intel Core i7 14700HX кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 2087 проти 1510) та сумісності з Windows, де більшість ігор оптимізовані під x86.

Чи підходить Apple M1 Ultra для відеомонтажу?

Так, M1 Ultra чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6 багатоядерний: 18530) та потужному медіа-двигуну, що прискорює роботу з ProRes і H.264.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M1 Ultra споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для компактних систем без активного охолодження.

Чи можна порівнювати мобільний Intel з настільним Apple M1 Ultra?

Так, хоча це різні класи пристроїв, порівняння доречне, оскільки обидва процесори використовуються в продуктивних системах (ноутбуки vs Mac Studio) і мають близькі бенчмарки.

Який процесор вигідніше купити у 2025 році?

Якщо вам потрібна універсальність та ігри — Intel Core i7 14700HX. Якщо ви працюєте в екосистемі Apple і потребуєте максимальної багатопотокової продуктивності — M1 Ultra залишається потужним вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.