Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 14700HX vs Apple M4 Max (16-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Обираєте потужний процесор для ноутбука? Intel Core i7 14700HX та Apple M4 Max (16-Core) — два флагмани 2024 року, але з різною архітектурою. Перший — перевірений x86-чип для Windows-лептопів, другий — власна розробка Apple для MacBook Pro. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) випереджає Intel Core i7 14700HX за більшістю показників: він значно швидший в одно- та багатопотокових завданнях (Geekbench 6: 3986 проти 2739 та 26190 проти 15908), має кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Однак Intel Core i7 14700HX залишається гідним вибором для ігор та сумісності з широким спектром програмного забезпечення Windows. Якщо ви працюєте в екосистемі Apple та потребуєте максимальної продуктивності, M4 Max — очевидний лідер. Для Windows-користувачів i7 14700HX — потужний і збалансований варіант.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M4 Max (98 балів) значно випереджає i7 14700HX (77 балів), що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: M4 Max набирає 58 балів проти 38 у Intel, що підтверджується результатами Cinebench R23 (27399 проти 22285).
  • Інтегрована графіка: M4 Max (63 бали) помітно потужніший за i7 14700HX (49 балів), що важливо для роботи з відео та 3D.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний бал (100), але M4 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Бенчмарки: M4 Max виграє в усіх тестах: обробка фото (236 проти 120 зображень/сек), компіляція (219.7 проти 156.5 Klines/сек) та стиснення файлів (2680 проти 1230 MB/сек).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2087 2281
Cinebench R23 (багатоядерний) 22285 27399

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 2680 MB/sec
Clang compilation 156.5 Klines/sec 219.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 358.9 pages/sec 699.3 pages/sec
PDF Renderer 430.9 Mpixels/sec 771.1 Mpixels/sec
Text processing 272.3 pages/sec 381.1 pages/sec
Background blur 51 images/sec 92.2 images/sec
Photo processing 120 images/sec 236.2 images/sec
Ray tracing 32.8 Mpixels/sec 36.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2739 3986
Geekbench 6 (багатоядерний) 15908 26190

PassMark

Integer math 133 GOps/sec Немає даних
Floating point math 94.5 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 175M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 48.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 26.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 448.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 2420 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 26.4B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3978 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 37457 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i7-14700HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M4 Max GPU (40-core)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 12
Частота 2.1 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц Немає даних
Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 1,5 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 16
Кількість потоків 28 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 33 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M4 Max GPU (40-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 5120
TMUs 16 320
ROPs 8 160
Обчислювальні блоки 32 640
TGP 15 Вт 62 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 18,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 546 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 14700HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 14700HX чи Apple M4 Max?

Intel Core i7 14700HX краще підходить для ігор, оскільки більшість ігор оптимізовано під x86-архітектуру та Windows. M4 Max має потужну графіку, але вибір ігор на macOS обмежений.

Чи варто обирати Apple M4 Max для професійної роботи з відео?

Так, M4 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності, потужній інтегрованій графіці та енергоефективності. Він справляється з 4K/8K-матеріалами швидше за i7 14700HX.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають максимальний бал 100, але M4 Max демонструє вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довший час автономної роботи MacBook.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму, якщо вони для різних платформ?

Так, порівняння корисне для розуміння рівня продуктивності. Однак вибір залежить від екосистеми: Intel для Windows, M4 Max для macOS. В абсолютних цифрах M4 Max швидший.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

Apple M4 Max значно швидший у компіляції коду (219.7 Klines/сек проти 156.5 Klines/сек), що робить його кращим вибором для розробників, особливо в середовищі Xcode.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.