Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 14700HX vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 14700HX та Apple M4 Pro (12-Core) — два потужних процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури. Перший базується на x86, другий — на ARM від Apple. Обидва забезпечують високу продуктивність, але мають суттєві відмінності в енергоефективності, однопотоковій та багатопотоковій роботі. Розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) випереджає Intel Core i7 14700HX за однопотоковою продуктивністю (95 проти 77 балів) та енергоефективністю (обидва мають 100, але M4 Pro споживає менше енергії при вищих показниках). Він також демонструє кращі результати в Geekbench 6, обробці зображень та стисненні файлів. Натомість Intel i7 14700HX лідирує в багатоядерному Cinebench R23 (22285 проти 19691) та Passmark, що робить його кращим для важких багатопотокових завдань. Вибір залежить від екосистеми: для macOS — M4 Pro, для Windows — i7 14700HX.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro має вищу однопотокову продуктивність (95 балів проти 77), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних завданнях та іграх, чутливих до частоти ядра.
  • Intel i7 14700HX перевершує M4 Pro в багатоядерному Cinebench R23 (22285 проти 19691) та Passmark (37457 проти відсутніх даних у M4 Pro), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • M4 Pro значно швидший у стисненні файлів (2080 MB/s проти 1230 MB/s) та обробці фото (196.9 images/s проти 120 images/s), завдяки оптимізованим ARM-інструкціям.
  • Intel i7 14700HX випереджає M4 Pro в трасуванні променів (32.8 Mpixels/s проти 25.5 Mpixels/s), що може бути важливим для 3D-моделювання.
  • Apple M4 Pro вийшов пізніше (жовтень 2024) і має інтегровану графіку вищого рівня (63 бали проти 49), що покращує мультимедійні можливості без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2087 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 22285 19691

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 156.5 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 358.9 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 430.9 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 272.3 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 51 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 120 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 32.8 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2739 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 15908 20093

PassMark

Integer math 133 GOps/sec Немає даних
Floating point math 94.5 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 175M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 48.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 26.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 448.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 2420 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 26.4B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3978 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 37457 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i7-14700HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.1 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц Немає даних
Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 1,5 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 12
Кількість потоків 28 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 33 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 2048
TMUs 16 128
ROPs 8 64
Обчислювальні блоки 32 256
TGP 15 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 14700HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel i7 14700HX чи Apple M4 Pro?

Intel i7 14700HX кращий для ігор на Windows, оскільки має вищу багатопотокову продуктивність і сумісність з більшістю ігор. M4 Pro поступається через обмежену підтримку ігор на macOS.

Чи варто обирати Apple M4 Pro для професійної роботи з відео?

Так, M4 Pro добре підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності та потужній інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг у Final Cut Pro.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи Apple?

Apple M4 Pro значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі. Він забезпечує вищу продуктивність на ват, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Пряме порівняння цін ускладнене, оскільки i7 14700HX продається окремо, а M4 Pro інтегрований у MacBook Pro. Вартість залежить від конфігурації ноутбука.

Який процесор кращий для програмування та компіляції коду?

Apple M4 Pro виграє в однопотокових завданнях, таких як компіляція Clang (162.6 Klines/s проти 156.5), але Intel i7 14700HX лідирує в багатопотокових збірках завдяки вищому багатоядерному рахунку.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.