Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 14700HX vs Apple M4 Pro (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Intel Core i7 14700HX та Apple M4 Pro (14-Core) – це протистояння архітектур x86 та ARM. Перший орієнтований на потужні ігрові ноутбуки та робочі станції, другий – на флагманські MacBook Pro. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, енергоефективністю та реальними сценаріями використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) випереджає Intel Core i7 14700HX за більшістю показників: вища однопотокова та багатопотокова продуктивність у Geekbench 6, краща швидкість обробки зображень і стиснення файлів. Він також має вищий загальний рейтинг (77 проти 66). Однак Intel зберігає перевагу в трасуванні променів (32,8 проти 30,2 Mpixels/sec) і може бути вигіднішим у бюджетних збірках. Якщо вам потрібна максимальна ефективність для творчих завдань та роботи з контентом – обирайте M4 Pro. Для ігор та сумісності з Windows-екосистемою – i7 14700HX.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro має значно вищий одноядерний результат Geekbench 6 (3875 проти 2739), що дає перевагу в швидкодії інтерфейсу та легких завданнях.
  • У багатоядерному тесті Geekbench 6 M4 Pro набирає 22271 бал проти 15908 у Intel – різниця ~40% на користь Apple.
  • Швидкість стиснення файлів у M4 Pro майже вдвічі вища (2260 MB/s проти 1230 MB/s), що критично для архіваторів та великих проектів.
  • Intel випереджає в трасуванні променів (32,8 проти 30,2 Mpixels/sec), що може бути важливим для 3D-рендерингу.
  • Apple M4 Pro вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Intel – у січні 2024, що робить M4 Pro свіжішою платформою з потенційно довшою підтримкою.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2087 2249
Cinebench R23 (багатоядерний) 22285 23433

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 2260 MB/sec
Clang compilation 156.5 Klines/sec 183 Klines/sec
HTML 5 Browser 358.9 pages/sec 574.7 pages/sec
PDF Renderer 430.9 Mpixels/sec 599.5 Mpixels/sec
Text processing 272.3 pages/sec 366.2 pages/sec
Background blur 51 images/sec 86.2 images/sec
Photo processing 120 images/sec 208.4 images/sec
Ray tracing 32.8 Mpixels/sec 30.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2739 3875
Geekbench 6 (багатоядерний) 15908 22271

PassMark

Integer math 133 GOps/sec Немає даних
Floating point math 94.5 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 175M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 48.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 26.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 448.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 2420 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 26.4B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3978 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 37457 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i7-14700HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M4 GPU (20-core)

Процесор

Ядер 8 10
Потоковий 16 10
Частота 2.1 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц Немає даних
Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 1,5 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 14
Кількість потоків 28 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 33 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 46 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M4 GPU (20-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 2560
TMUs 16 160
ROPs 8 80
Обчислювальні блоки 32 320
TGP 15 Вт 32 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 9,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 14700HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 14700HX чи Apple M4 Pro?

Intel Core i7 14700HX зазвичай кращий для ігор через ширшу сумісність з Windows-іграми та вищу продуктивність у трасуванні променів. Однак M4 Pro також здатний запускати багато ігор через Rosetta 2, але з меншою кількістю оптимізацій.

Чи варто обирати Apple M4 Pro для відеомонтажу?

Так, M4 Pro чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності, енергоефективності та апаратному прискоренню кодеків у Final Cut Pro. Він значно швидше обробляє фото (208,4 проти 120 images/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але архітектура ARM M4 Pro зазвичай забезпечує довший час автономної роботи в MacBook Pro порівняно з Intel у Windows-ноутбуках.

Чи підтримує Intel Core i7 14700HX сучасні інтерфейси?

Так, i7 14700HX підтримує PCIe 5.0, DDR5 та Thunderbolt 4, що робить його сумісним з найновішими відеокартами та швидкими SSD. M4 Pro використовує власний контролер пам'яті та Thunderbolt 4.

Який процесор вигідніше купувати з огляду на ціну?

Intel Core i7 14700HX часто зустрічається в доступніших ноутбуках, тоді як M4 Pro встановлюється лише в преміальні MacBook Pro. Якщо бюджет обмежений – Intel буде практичнішим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.