Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 14700K vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 14700K та Apple M2 Ultra — два потужних процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший створений для настільних ПК, орієнтований на високу тактову частоту та ігрову продуктивність. Другий — флагманський чип Apple для Mac Studio та Mac Pro, який вражає енергоефективністю та інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i7 14700K випереджає Apple M2 Ultra в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 2072 vs 1735) та багатоядерних синтетичних тестах (Passmark: 53271 vs 50318). Однак M2 Ultra демонструє кращі результати в реальних завданнях: стиснення файлів (2140 MB/s), компіляція коду (226.4 Klines/s) та рендеринг PDF (603.6 Mpixels/s). Якщо вам потрібна максимальна швидкість в іграх та однопотокових додатках — обирайте i7-14700K. Для професійної роботи з відео, фото та компіляції під екосистему Apple краще підійде M2 Ultra.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 14700K має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 одноядерний 2072 проти 1735 у M2 Ultra, Geekbench 6 одноядерний 3012 проти 2685.
  • Apple M2 Ultra перевершує в завданнях компіляції коду (226.4 Klines/s проти 189.2 Klines/s) та стиснення файлів (2140 MB/s проти 1620 MB/s), що важливо для розробників.
  • У багатоядерному Passmark i7-14700K набирає 53271 балів, тоді як M2 Ultra — 50318, що свідчить про перевагу Intel у синтетичних багатопотокових тестах.
  • M2 Ultra ефективніше обробляє PDF-рендеринг (603.6 Mpixels/s) та HTML5-браузинг (569.8 pages/s), випереджаючи Intel у цих сценаріях.
  • Intel Core i7 14700K лідирує в обробці фону (76.9 images/s) та трасуванні променів (43.2 Mpixels/s), що робить його кращим вибором для графічних завдань на ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2072 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 34895 28924

GeekBench v6

File compression 1620 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 189.2 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 483.7 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 547.2 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 301.5 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 76.9 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 169.1 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 43.2 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3012 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 20262 21387

PassMark

Integer math 184.7 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 135.7 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 219M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 75.1M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 40.9 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 711 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 3075 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 41.5B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4475 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 53271 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 жовтня 2023 5 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M2
Номер моделі i7-14700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 3,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,6 ГГц Немає даних
Ядер 12 8
Потоковий 12 8
Частота 2.5 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 24
Кількість потоків 28 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 33 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 14700K Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 14700K чи Apple M2 Ultra?

Intel Core i7 14700K краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 2072) та сумісності з Windows. M2 Ultra обмежений екосистемою Apple.

Чи варто обирати Apple M2 Ultra для відеомонтажу?

Так, M2 Ultra чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій швидкості компіляції (226.4 Klines/s) та стиснення файлів (2140 MB/s), а також інтегрованій графіці.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M2 Ultra зазвичай споживає менше енергії в реальних завданнях завдяки архітектурі ARM.

Чи можна порівнювати ці процесори за продуктивністю в синтетичних тестах?

Так, але слід враховувати різницю в архітектурі: Intel виграє в Passmark (53271), але M2 Ultra кращий у Geekbench 6 багатоядерному (21387).

Який процесор обрати для роботи з фото та PDF?

Apple M2 Ultra краще справляється з PDF-рендерингом (603.6 Mpixels/s) та обробкою фото (170.7 images/s), тому він вигідніший для графічних редакторів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.