Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 14700K vs Apple M3 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 14700K та Apple M3 Max — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та екосистеми. Перший орієнтований на настільні ПК з високою багатопотоковою продуктивністю, другий — на професійні ноутбуки Mac з акцентом на енергоефективність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i7 14700K виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому результату Cinebench R23 (34895 проти 24020) та Passmark (53271 проти 40959). Він краще підходить для ігор, рендерингу та компіляції. Apple M3 Max, своєю чергою, демонструє вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (3227 проти 3012) та значно кращу швидкість стиснення файлів (2190 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте i7 14700K. Для мобільної роботи з високою автономністю — M3 Max.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 14700K значно випереджає M3 Max у Cinebench R23 (34895 проти 24020) та Passmark (53271 проти 40959), що робить його кращим для важких обчислень.
  • Однопотокова продуктивність: Apple M3 Max має вищий результат у Geekbench 6 (3227 проти 3012) та Passmark одноядерний (4783 проти 4475), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100, але M3 Max традиційно ефективніший завдяки архітектурі ARM, що важливо для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel i7 14700K має вищий бал за інтегровану графіку (67 проти 55), що може бути корисним для базових графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Швидкість стиснення: M3 Max значно швидше стискає файли (2190 MB/s проти 1620 MB/s), що важливо для архіваторів та роботи з великими даними.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2072 1950
Cinebench R23 (багатоядерний) 34895 24020

GeekBench v6

File compression 1620 MB/sec 2190 MB/sec
Clang compilation 189.2 Klines/sec 198.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 483.7 pages/sec 557.3 pages/sec
PDF Renderer 547.2 Mpixels/sec 648.9 Mpixels/sec
Text processing 301.5 pages/sec 309.1 pages/sec
Background blur 76.9 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 169.1 images/sec 183.5 images/sec
Ray tracing 43.2 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3012 3227
Geekbench 6 (багатоядерний) 20262 21167

PassMark

Integer math 184.7 GOps/sec 91.4 GOps/sec
Floating point math 135.7 GOps/sec 131.7 GOps/sec
Find prime numbers 219M Primes/sec 575M Primes/sec
Random string sorting 75.1M Strings/sec 61.8M Strings/sec
Data encryption 40.9 GBytes/sec 24.8 GBytes/sec
Data compression 711 MBytes/sec 531.5 MBytes/sec
Physics 3075 Frames/sec 4271 Frames/sec
Extended instructions 41.5B Matrices/sec 23.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4475 4783
Passmark CPU (багатоядерний) 53271 40959

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 жовтня 2023 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M3
Номер моделі i7-14700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M3 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 12
Частота 3,4 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,6 ГГц Немає даних
Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 2.5 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 16
Кількість потоків 28 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 33 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 56 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 92 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M3 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 256 5120
TMUs 16 320
ROPs 8 160
Обчислювальні блоки 32 640
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 16,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 14700K Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 14700K чи Apple M3 Max?

Intel Core i7 14700K кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з Windows. Однак M3 Max також здатний запускати ігри через Rosetta 2, але поступається в нативній продуктивності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M3 Max зазвичай споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи варто вибирати Intel Core i7 14700K для професійного рендерингу?

Так, i7 14700K демонструє вищі результати в багатопотокових бенчмарках (Cinebench R23: 34895), тому він краще підходить для рендерингу та компіляції коду.

Який процесор швидше стискає файли?

Apple M3 Max значно швидше стискає файли (2190 MB/s проти 1620 MB/s), що робить його кращим вибором для роботи з архівами та великими даними.

Чи можна порівнювати ці процесори для ноутбуків?

Intel Core i7 14700K — настільний процесор, а Apple M3 Max — мобільний. Для ноутбуків M3 Max є кращим вибором через енергоефективність, тоді як i7 14700K потребує стаціонарного ПК.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.