Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 14700K vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 14700K та Apple M4 Max (14-Core) – це два потужні процесори різних екосистем, які змагаються за звання найкращого для продуктивної роботи. Перший – флагманський десктопний чип Intel 14-го покоління, другий – мобільний гігант Apple з архітектурою ARM. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках, енергоефективність та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 14700K виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищій кількості ядер і потоків, демонструючи чудові результати в Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark. Натомість Apple M4 Max (14-Core) пропонує неперевершену однопотокову продуктивність та енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків і завдань, чутливих до затримок. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи компіляції – обирайте Intel. Якщо ж важлива автономність і компактність – Apple M4 Max стане кращим вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 14700K значно випереджає в Cinebench R23 (багатоядерний) – 34895 проти 23841 балів, що робить його кращим для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 Max (14-Core) лідирує в Geekbench 6 (одноядерний) – 3996 проти 3012 балів, забезпечуючи швидшу реакцію в повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності, але M4 Max споживає значно менше енергії завдяки архітектурі ARM, що критично для ноутбуків.
  • Тип використання: Intel Core i7 14700K – десктопний процесор, тоді як Apple M4 Max (14-Core) призначений для ноутбуків MacBook Pro, що впливає на можливості охолодження та апгрейду.
  • Інтегрована графіка: Apple M4 Max має потужнішу інтегровану графіку (32 ядра GPU), що дозволяє виконувати легкий геймінг та графічну роботу без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2072 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 34895 23841

GeekBench v6

File compression 1620 MB/sec Немає даних
Clang compilation 189.2 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 483.7 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 547.2 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 301.5 pages/sec Немає даних
Background blur 76.9 images/sec Немає даних
Photo processing 169.1 images/sec Немає даних
Ray tracing 43.2 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 3012 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 20262 23275

PassMark

Integer math 184.7 GOps/sec Немає даних
Floating point math 135.7 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 219M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 75.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 40.9 GBytes/sec Немає даних
Data compression 711 MBytes/sec Немає даних
Physics 3075 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 41.5B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4475 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 53271 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 жовтня 2023 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i7-14700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 8 10
Потоковий 16 10
Частота 3,4 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,6 ГГц Немає даних
Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 2.5 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 14
Кількість потоків 28 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 33 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 62 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 4096
TMUs 16 256
ROPs 8 128
Обчислювальні блоки 32 512
TGP 15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 410 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 14700K Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 14700K чи Apple M4 Max (14-Core)?

Intel Core i7 14700K кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ігор на Windows. Apple M4 Max може запускати ігри через Rosetta 2, але продуктивність буде нижчою.

Чи можна порівнювати десктопний Intel i7 14700K з мобільним Apple M4 Max?

Так, але варто враховувати різні сценарії використання: Intel кращий для стаціонарних ПК з високим TDP, а Apple – для ноутбуків з акцентом на енергоефективність.

Який процесор швидше компілює код?

Intel Core i7 14700K має вищу швидкість компіляції (189.2 Klines/sec у Clang), що робить його кращим для розробників, які працюють з великими проектами.

Який чип краще підходить для відеомонтажу?

Для відеомонтажу на Mac краще підходить Apple M4 Max завдяки оптимізації Final Cut Pro. На Windows з Adobe Premiere Intel i7 14700K покаже вищу продуктивність у рендерингу.

Чи варто купувати Intel Core i7 14700K у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність для робочих станцій та ви не обмежені енергоспоживанням. Для мобільних сценаріїв краще обрати Apple M4 Max.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.