Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 14700KF vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Intel Core i7 14700KF та AMD Ryzen 9 7950X3D – це дилема для тих, хто шукає потужний процесор для ігор та професійних завдань. Обидві моделі належать до топового сегменту та пропонують високу продуктивність, але мають різну архітектуру та підходи до оптимізації. Core i7 14700KF вражає однопотоковою швидкістю, тоді як Ryzen 9 7950X3D завдяки 3D V-Cache демонструє виняткову ігрову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та енергоспоживання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори мають майже однаковий загальний рейтинг (76 у Intel проти 77 у AMD), але їхні сильні сторони різняться. Intel Core i7 14700KF лідирує в однопотокових завданнях (Cinebench R23: 2160 проти 2053) та швидше обробляє фото (180.7 проти 124.9 зображень/с). Натомість AMD Ryzen 9 7950X3D перемагає в багатопотокових сценаріях (Passmark багатоядерний: 62502 проти 53522) та компресії файлів (1850 проти 1610 МБ/с). Якщо ваш пріоритет – ігри та робота з великими обсягами даних, обирайте Ryzen 9 7950X3D. Для змішаних навантажень із акцентом на однопотокову продуктивність краще підійде Core i7 14700KF.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 14700KF випереджає AMD у Cinebench R23 (2160 проти 2053) та Geekbench 6 (3040 проти 2925), що дає перевагу в більшості ігор та повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7950X3D має вищий результат у Passmark (62502 проти 53522) та Cinebench R23 багатоядерному (36291 проти 35265), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Компресія файлів: Ryzen 9 7950X3D значно швидше стискає дані (1850 МБ/с проти 1610 МБ/с), що важливо для архіваторів та роботи з великими файлами.
  • Обробка зображень: Intel Core i7 14700KF обробляє фото на 45% швидше (180.7 проти 124.9 зображень/с), що корисно для графічних редакторів.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 7950X3D має кращу вбудовану графіку (77 балів проти 68), що дає змогу обійтися без дискретної відеокарти для базових завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2160 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 35265 36291

GeekBench v6

File compression 1610 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 191.2 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 537.1 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 591.4 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 301.2 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 80.3 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 180.7 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 45.2 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3040 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 21289 19920

PassMark

Integer math 185.3 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 136.2 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 223M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 75.5M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 41 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 713.2 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 3141 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 41.5B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4486 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 53522 62502

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 жовтня 2023 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-14700KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 3,4 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,6 ГГц 5,7 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 2.5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 16
Кількість потоків 28 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 42x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 33 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає даних

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 120 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт 162 Вт
Сокет LGA-1700 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 14700KF Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 14700KF чи AMD Ryzen 9 7950X3D?

AMD Ryzen 9 7950X3D зазвичай кращий для ігор завдяки 3D V-Cache, який знижує затримки. Однак Intel Core i7 14700KF має вищу однопотокову продуктивність, що також важливо в багатьох іграх.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 9 7950X3D?

Якщо ви часто працюєте з багатопотоковими завданнями (рендеринг, компіляція) або граєте в ігри, які виграють від великого кешу, то так. Для звичайних завдань Core i7 14700KF пропонує краще співвідношення ціни та продуктивності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак реальне енергоспоживання залежить від навантаження: Ryzen 9 7950X3D може бути економнішим у простих завданнях, а Intel – під навантаженням.

Чи підійдуть ці процесори для відеомонтажу?

Так, обидва чудово справляються з відеомонтажем. Ryzen 9 7950X3D має перевагу в багатопотокових завданнях, а Intel Core i7 14700KF – у швидкості експорту окремих кадрів.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7950X3D має кращу інтегровану графіку (77 балів проти 68), що дозволяє комфортно працювати з 4K-відео та легкими іграми без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.