Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 14700KF vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 14700KF і Apple M1 Ultra — це два потужні процесори, створені для різних екосистем. i7-14700KF — флагманський десктопний CPU від Intel на архітектурі Raptor Lake Refresh, що пропонує високу тактову частоту та чудову однопотокову продуктивність. Натомість M1 Ultra — це флагманський чип Apple для професійних Mac, який вражає енергоефективністю та інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 14700KF значно випереджає Apple M1 Ultra в однопотокових завданнях (Cinebench R23: 2160 проти 1510) і багатопотокових (35265 проти 23841), що робить його кращим вибором для ігор, рендерингу та складних обчислень на ПК. Однак M1 Ultra демонструє вищу швидкість стиснення файлів (2000 MB/s проти 1610) і має значно нижче енергоспоживання, що ідеально для професіоналів, які працюють у macOS. Якщо вам потрібна максимальна сира потужність на Windows — обирайте i7-14700KF. Якщо ви віддаєте перевагу енергоефективності та екосистемі Apple — M1 Ultra.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 14700KF має значно вищі показники в Cinebench R23 (2160 проти 1510) та Geekbench 6 (3040 проти 2436), що дає перевагу в іграх і програмах, чутливих до частоти.
  • Багатопотокова продуктивність: i7-14700KF набирає 35265 балів у Cinebench R23 проти 23841 у M1 Ultra, що робить його потужнішим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але M1 Ultra традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що важливо для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має потужнішу вбудовану графіку (рейтинг 68 проти 53), що дозволяє виконувати легкі графічні завдання без дискретної відеокарти.
  • Швидкість стиснення файлів: Apple M1 Ultra випереджає Intel з показником 2000 MB/s проти 1610 MB/s, що робить його кращим для архівації та роботи з великими даними.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2160 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 35265 23841

GeekBench v6

File compression 1610 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 191.2 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 537.1 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 591.4 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 301.2 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 80.3 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 180.7 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 45.2 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3040 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 21289 18530

PassMark

Integer math 185.3 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 136.2 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 223M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 75.5M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 41 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 713.2 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 3141 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 41.5B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4486 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 53522 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 жовтня 2023 8 березня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M1
Номер моделі i7-14700KF APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 3,4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,6 ГГц Немає даних
Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 2.5 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 20
Кількість потоків 28 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 33 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 14700KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 8192
TMUs Немає даних 512
ROPs Немає даних 256
Обчислювальні блоки Немає даних 1024
TGP Немає даних 120 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 21,2 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 14700KF чи Apple M1 Ultra?

Intel Core i7 14700KF значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 2160 проти 1510) і сумісності з Windows. M1 Ultra не призначений для ігор через обмежену підтримку на macOS.

Чи підходить Apple M1 Ultra для професійного відеомонтажу?

Так, M1 Ultra чудово підходить для відеомонтажу завдяки енергоефективності та потужній інтегрованій графіці (рейтинг 68). Однак Intel i7-14700KF може бути швидшим у рендерингу завдяки вищим багатопотоковим показникам.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Apple M1 Ultra споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для роботи від батареї в MacBook.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 14700KF та Apple M1 Ultra напряму?

Так, але це процесори для різних платформ: i7-14700KF для ПК на Windows, а M1 Ultra для Mac. Вибір залежить від вашої екосистеми та програмного забезпечення.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Intel Core i7 14700KF має вищу швидкість компіляції Clang (191.2 Klines/sec проти 189 Klines/sec), що робить його трохи кращим для розробки. Однак різниця незначна, і обидва процесори добре справляються.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.