Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 6700 vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 6700 та Apple M4 (8-Core) — це процесори різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2015 році для настільних ПК на архітектурі x86, другий — у 2024 році для ноутбуків Mac на ARM. Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють через появу Apple Silicon. Ми проаналізували ключові параметри: продуктивність в бенчмарках, енергоефективність, інтегровану графіку та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) значно випереджає Intel Core i7 6700 майже в усіх аспектах. Завдяки новітній архітектурі ARM та 3-нм техпроцесу M4 демонструє вдвічі вищу одноядерну продуктивність (Geekbench 6: 3671 проти 1389) та більш ніж удвічі вищу багатоядерну (13670 проти 4625). Інтегрована графіка M4 також набагато потужніша. Однак i7-6700 залишається актуальним для бюджетних збірок, де не потрібна висока енергоефективність, і для сумісності зі старими материнськими платами.

Основні відмінності

  • Apple M4 (8-Core) має вдвічі вищий загальний рейтинг (71 проти 42) завдяки перевазі в однопотоковій (90 проти 39) та багатопотоковій (30 проти 10) продуктивності.
  • У Geekbench 6 M4 набирає 3671 бал в одноядерному тесті проти 1389 у i7-6700, що на 164% більше; у багатоядерному — 13670 проти 4625 (+196%).
  • У Cinebench R23 M4 (8-Core) отримує 2091 бал (одноядерний) та 11228 (багатоядерний), тоді як i7-6700 — 1063 та 4840 відповідно.
  • M4 використовує ARM-архітектуру та 4+4 ядра (продуктивні + енергоефективні) з частотою до 4,41 ГГц, тоді як i7-6700 має 4 ядра/8 потоків на x86 з частотою до 4,0 ГГц.
  • Інтегрована графіка Apple M4 GPU (8-core) значно потужніша за Intel HD Graphics 530 у i7-6700 (оцінка 63 проти 18), що дозволяє M4 справлятися з легкими іграми та відеомонтажем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1063 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 4840 11228

GeekBench v6

File compression 405 MB/sec Немає даних
Clang compilation 32.8 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 102.6 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 137.5 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 137.9 pages/sec Немає даних
Background blur 24.2 images/sec Немає даних
Photo processing 46.1 images/sec Немає даних
Ray tracing 6.29 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1389 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 4625 13670

PassMark

Integer math 25.7 GOps/sec Немає даних
Floating point math 15.9 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 27M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 14.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 2.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 114.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 563 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 7.5B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2290 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 8078 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 вересня 2015 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Skylake Apple M4
Номер моделі i7-6700 Немає даних
Інтегрована графіка HD Graphics 530 Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 3,4 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x 44x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 20 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 530 Apple M4 GPU (8-core)
Boost частота GPU 1150 МГц 1800 МГц
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1024
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2133
- DDR3L-1600
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 34,1 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 6700 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 6700 чи Apple M4 (8-Core)?

Apple M4 (8-Core) має значно потужнішу інтегровану графіку та вищу однопотокову продуктивність, тому він краще підходить для сучасних ігор на низьких-середніх налаштуваннях. Однак i7-6700 з дискретною відеокартою може бути кращим вибором для ігрового ПК через сумісність з більшістю ігор та можливість апгрейду.

Чи варто міняти Intel Core i7 6700 на Apple M4 (8-Core)?

Так, якщо ви переходите на Mac і потребуєте кращої енергоефективності, продуктивності в бенчмарках та інтегрованої графіки. M4 значно швидший в однопотокових та багатопотокових задачах. Але врахуйте, що i7-6700 все ще підходить для базових офісних завдань та старих ігор.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 6700 чи Apple M4 (8-Core)?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M4 досягає цього завдяки 3-нм техпроцесу ARM, тоді як i7-6700 використовує 14-нм техпроцес. У реальних умовах M4 споживає значно менше енергії при вищій продуктивності.

Який процесор краще для відеомонтажу та рендерингу?

Apple M4 (8-Core) значно швидший: у Cinebench R23 багатоядерний результат 11228 проти 4840 у i7-6700. M4 також має потужну інтегровану графіку, що прискорює рендеринг у програмах, оптимізованих під Metal. Для професійного відеомонтажу M4 — кращий вибір.

Чи підтримує Apple M4 (8-Core) Windows?

Apple M4 (8-Core) працює на ARM-архітектурі, тому встановити стандартну версію Windows неможливо. Існує Windows for ARM, але з обмеженою сумісністю програм. Intel Core i7 6700 повністю сумісний з усіма версіями Windows.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.