Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 6700 vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 6700 та Apple M4 Max (14-Core) — це представники різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2015 році для настільних ПК на x86, другий — у 2024 році для ноутбуків Mac на ARM. Незважаючи на різне призначення, порівняння допомагає зрозуміти, наскільки прогресували мобільні чипи. Ми проаналізували бенчмарки, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб визначити лідера.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає Intel Core i7 6700 за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища майже в 2.5 рази, багатопотокова — майже в 5 разів. Інтегрована графіка M4 Max (32 ядра) також набагато потужніша. Однак i7 6700 залишається актуальним для бюджетних збірок або старих систем, де важлива сумісність із платформою LGA 1151. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному корпусі — вибір очевидний.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max (14-Core) має в 2.1 рази вищий одноядерний показник у Cinebench R23 (2279 проти 1063), що забезпечує кращу швидкодію в повсякденних завданнях.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 M4 Max набирає 23841 бал проти 4840 у i7 6700 — різниця майже в 5 разів завдяки ефективній архітектурі ARM.
  • Geekbench 6 демонструє перевагу M4 Max: одноядерний — 3996 проти 1389, багатоядерний — 23275 проти 4625.
  • Інтегрована графіка M4 Max (32 ядра) значно потужніша: за тестом Background blur (24.2 images/sec у i7) M4 Max не має прямих аналогів, але загальний рейтинг графіки в M4 Max — 63 бали проти 18.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але M4 Max досягає цього на ARM-архітектурі, що дозволяє працювати без активного охолодження в ноутбуках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1063 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 4840 23841

GeekBench v6

File compression 405 MB/sec Немає даних
Clang compilation 32.8 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 102.6 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 137.5 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 137.9 pages/sec Немає даних
Background blur 24.2 images/sec Немає даних
Photo processing 46.1 images/sec Немає даних
Ray tracing 6.29 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1389 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 4625 23275

PassMark

Integer math 25.7 GOps/sec Немає даних
Floating point math 15.9 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 27M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 14.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 2.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 114.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 563 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 7.5B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2290 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 8078 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 вересня 2015 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Skylake Apple M4
Номер моделі i7-6700 Немає даних
Інтегрована графіка HD Graphics 530 Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 4 10
Потоковий 8 10
Частота 3,4 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 14
Кількість потоків 8 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 62 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 530 Apple M4 Max GPU (32-core)
Boost частота GPU 1150 МГц 1800 МГц
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4096
TMUs Немає даних 256
ROPs Немає даних 128
Обчислювальні блоки Немає даних 512
TGP Немає даних 51 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2133
- DDR3L-1600
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 34,1 ГБ/с 410 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 6700 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M4 Max (14-Core) має значно потужнішу інтегровану графіку (32 ядра) і вищу однопотокову продуктивність, що дає перевагу в сучасних іграх. Intel Core i7 6700 може бути варіантом лише з дискретною відеокартою.

Чи можна замінити Intel Core i7 6700 на Apple M4 Max?

Ні, це різні платформи: i7 6700 використовує сокет LGA 1151 і x86-архітектуру, тоді як M4 Max інтегрований у материнську плату Mac. Заміна можлива лише в межах однієї екосистеми.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M4 Max досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його кращим вибором для ноутбуків.

Чи варто купувати Intel Core i7 6700 у 2025 році?

Тільки якщо ви збираєте бюджетний ПК на старій платформі або потребуєте сумісності з LGA 1151. Для нових збірок M4 Max або сучасні Intel/Ryzen будуть значно кращими.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Apple M4 Max (14-Core) завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 23841 проти 4840) і потужній інтегрованій графіці значно швидше обробляє відео, особливо в екосистемі Final Cut Pro.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.