Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 6700K vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 6700K — легендарний процесор 2015 року для настільних ПК, а Apple M2 Max — потужний чип 2023 року для MacBook Pro та Mac Studio. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидва CPU заслуговують на увагу: 6700K досі актуальний для бюджетних збірок, тоді як M2 Max задає нові стандарти продуктивності та енергоефективності. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M2 Max значно випереджає Intel Core i7 6700K за всіма показниками продуктивності: багатоядерна швидкість у Cinebench R23 вища в 2.6 раза, а Geekbench 6 — майже втричі. M2 Max також пропонує кращу інтегровану графіку та енергоефективність, що робить його ідеальним для професійних завдань (відеомонтаж, 3D-рендеринг). Однак i7 6700K залишається доступним варіантом для ігор та повсякденної роботи, особливо в збірках з дискретною відеокартою.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M2 Max набирає 14767 балів у Cinebench R23 проти 5644 у i7 6700K — різниця в 2.6 раза.
  • Одноядерна швидкість: M2 Max (1625 балів) на 44% швидший за i7 6700K (1130 балів) у тому ж тесті.
  • Інтегрована графіка: M2 Max має значно потужніший GPU (40 балів у рейтингу проти 19), що дозволяє працювати з відео та 3D без дискретної карти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але M2 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Рік випуску та платформа: i7 6700K (2015) працює на Socket LGA1151, тоді як M2 Max (2023) інтегрований у Mac і не підлягає апгрейду.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1130 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 5644 14767

GeekBench v6

File compression 428.4 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 35.7 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 116.8 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 168.3 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 152.1 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 28 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 50.9 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 6.53 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1512 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 5072 14891

PassMark

Integer math 28.1 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 17.4 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 30M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 15.8M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 3.1 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 125.7 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 640 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 8.2B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2504 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 8929 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 5 серпня 2015 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Skylake Apple M2
Номер моделі i7-6700K Немає даних
Інтегрована графіка HD Graphics 530 Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 4.0 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 40x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Кількість транзисторів 1,75 млрд 67 млрд
Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 91 Вт 50 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 530 Apple M2 Max GPU (38-core)
Boost частота GPU 1150 МГц 1398 МГц
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4864
TMUs Немає даних 304
ROPs Немає даних 152
Обчислювальні блоки Немає даних 608
TGP Немає даних 70 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2133
- DDR3L-1600
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 34,1 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 6700K Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 6700K чи Apple M2 Max?

Для ігор i7 6700K може бути кращим вибором через сумісність з Windows та дискретними відеокартами. M2 Max також потужний, але більшість ігор оптимізовано під x86, тому продуктивність у нативних іграх може бути нижчою.

Чи варто купувати Intel Core i7 6700K у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ПК для ігор або офісних завдань. Він все ще справляється з більшістю сучасних додатків, але поступається новішим процесорам у багатопотоковій роботі.

Наскільки Apple M2 Max швидший у відеомонтажі?

M2 Max значно швидший завдяки потужнішому GPU та оптимізації в Final Cut Pro. У тестах Photo processing він обробляє 149.6 зображень/с проти 50.9 у i7 6700K.

Чи можна порівнювати ці процесори за енергоспоживанням?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але M2 Max споживає менше енергії при вищій продуктивності завдяки ARM-архітектурі. i7 6700K має TDP 91 Вт, тоді як M2 Max — близько 30-40 Вт.

Який процесор кращий для роботи з кодом та компіляцією?

Apple M2 Max значно швидший: у Clang compilation він показує 131.8 Klines/sec проти 35.7 Klines/sec у i7 6700K. Це робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.