Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 7700 vs AMD Ryzen 7 5600X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 7700, випущений у 2017 році, довгий час був одним із найпопулярніших процесорів для ігрових ПК. Однак на ринку з'явився новий гравець – AMD Ryzen 7 5600X3D, який пропонує 3D V-Cache для покращення ігрової продуктивності. У цьому порівнянні ми детально розглянемо обидві моделі, проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та визначимо, який процесор краще впорається з сучасними завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5600X3D значно випереджає Intel Core i7 7700 майже за всіма показниками. Завдяки 3D V-Cache, новіший процесор демонструє вдвічі вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 10232 проти 5439) і кращу однопотокову швидкість (Geekbench 6: 1985 проти 1473). Якщо ви збираєте ігровий ПК або працюєте з ресурсомісткими додатками, Ryzen 7 5600X3D стане очевидним вибором. Core i7 7700 все ще може впоратися з базовими завданнями, але його архітектура застаріла.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 5600X3D майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (10232 проти 5439) та Passmark (21953 проти 8648).
  • Однопотокова швидкість: AMD виграє в Geekbench 6 (1985 проти 1473) та Passmark одноядерному (3196 проти 2454), що важливо для ігор.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але Ryzen забезпечує значно вищу продуктивність на ват.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 5600X3D має кращу вбудовану графіку (32 проти 20 балів), хоча для ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.
  • Рік виходу: Core i7 7700 вийшов у 2017, а Ryzen 7 5600X3D – у 2024, тому новіша архітектура AMD забезпечує підтримку сучасних технологій та кращу сумісність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1089 1402
Cinebench R23 (багатоядерний) 5439 10232

GeekBench v6

File compression 408.3 MB/sec 984.7 MB/sec
Clang compilation 32.2 Klines/sec 60.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 113.7 pages/sec 174.5 pages/sec
PDF Renderer 152.6 Mpixels/sec 223.4 Mpixels/sec
Text processing 139 pages/sec 194.1 pages/sec
Background blur 26.8 images/sec 45.5 images/sec
Photo processing 46.5 images/sec 60.9 images/sec
Ray tracing 6.68 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1473 1985
Geekbench 6 (багатоядерний) 4834 8781

PassMark

Integer math 27.6 GOps/sec 66.2 GOps/sec
Floating point math 17 GOps/sec 37.6 GOps/sec
Find prime numbers 28M Primes/sec 182M Primes/sec
Random string sorting 15.6M Strings/sec 24.4M Strings/sec
Data encryption 3 GBytes/sec 15.2 GBytes/sec
Data compression 122.7 MBytes/sec 248.3 MBytes/sec
Physics 591 Frames/sec 2464 Frames/sec
Extended instructions 8.1B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2454 3196
Passmark CPU (багатоядерний) 8648 21953

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2017 8 січня 2024
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Kaby Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i7-7700 Немає даних
Інтегрована графіка HD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 3.6 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 33x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1151 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- DDR3L-1600
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 35,76 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 7700 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 7700 чи AMD Ryzen 7 5600X3D?

AMD Ryzen 7 5600X3D значно кращий для ігор завдяки 3D V-Cache, що підвищує кадрову частоту в сучасних проектах. Core i7 7700 все ще може запускати старі ігри, але в нових буде поступатися.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i7 7700 на AMD Ryzen 7 5600X3D?

Так, оновлення буде дуже помітним. Ви отримаєте вдвічі вищу багатопотокову продуктивність, кращу однопотокову швидкість і сучасну платформу. Це виправдано для ігор, рендерингу та роботи з відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 7 5600X3D забезпечує значно вищу продуктивність при схожому енергоспоживанні, тому він ефективніший у перерахунку на виконану роботу.

Чи підійде Intel Core i7 7700 для сучасних завдань?

Для базових офісних завдань, веб-серфінгу та старих ігор він ще придатний. Однак для сучасних ігор, відеомонтажу або роботи з 3D-графікою його продуктивності вже недостатньо.

Які бенчмарки показують найбільшу різницю між цими процесорами?

Найбільша різниця спостерігається в багатоядерних тестах: Cinebench R23 (майже вдвічі), Passmark багатоядерний (у 2.5 рази) та File compression (984.7 MB/s проти 408.3 MB/s).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.