Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 7700 vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7-7700 та Apple M4 Max (14-Core) — представники різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2017 році, другий — у 2024-му. M4 Max демонструє кардинально вищу продуктивність у бенчмарках, а i7-7700 залишається актуальним для базових завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання обох процесорів.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно перевершує Intel Core i7-7700 за всіма показниками: у Geekbench 6 багатоядерний результат вищий у 4,8 раза, а Cinebench R23 — у 4,4 раза. M4 Max також має потужнішу інтегровану графіку (32 ядра) та вищу енергоефективність. Core i7-7700 підійде для старих ПК або бюджетних збірок, тоді як M4 Max — вибір для професійних завдань, монтажу відео, 3D-рендерингу та ігор на Mac.

Основні відмінності

  • Продуктивність: M4 Max має в 4,4 рази вищий бал Cinebench R23 (багатоядерний) — 23841 проти 5439 у i7-7700.
  • Одноядерна швидкість: Geekbench 6 одноядерний у M4 Max — 3996, у i7-7700 — 1473, що на 171% більше.
  • Інтегрована графіка: M4 Max оснащений 32-ядерним GPU, тоді як i7-7700 має застарілу HD Graphics 630 (20 балів у рейтингу).
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів, але M4 Max досягає цього на ARM-архітектурі з меншим тепловиділенням.
  • Рік випуску: i7-7700 (2017) vs M4 Max (2024) — різниця в 7 років технологічного прогресу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1089 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 5439 23841

GeekBench v6

File compression 408.3 MB/sec Немає даних
Clang compilation 32.2 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 113.7 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 152.6 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 139 pages/sec Немає даних
Background blur 26.8 images/sec Немає даних
Photo processing 46.5 images/sec Немає даних
Ray tracing 6.68 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1473 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 4834 23275

PassMark

Integer math 27.6 GOps/sec Немає даних
Floating point math 17 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 28M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 15.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 3 GBytes/sec Немає даних
Data compression 122.7 MBytes/sec Немає даних
Physics 591 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 8.1B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2454 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 8648 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2017 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Kaby Lake Apple M4
Номер моделі i7-7700 Немає даних
Інтегрована графіка HD Graphics 630 Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 4 10
Потоковий 8 10
Частота 3.6 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 14
Кількість потоків 8 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 62 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 630 Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 4096
TMUs 24 256
ROPs 3 128
Обчислювальні блоки 24 512
TGP 15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- DDR3L-1600
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 35,76 ГБ/с 410 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 7700 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7-7700 чи Apple M4 Max?

Apple M4 Max має значно потужнішу інтегровану графіку (32 ядра), що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх. Core i7-7700 підійде лише для старих ігор або з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати Intel Core i7-7700 у 2025 році?

Тільки для бюджетних збірок або апгрейду старих ПК. Для сучасних завдань його продуктивність недостатня, особливо в багатопотокових сценаріях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M4 Max на ARM-архітектурі споживає менше енергії при значно вищій продуктивності.

Чи можна порівнювати Intel Core i7-7700 та Apple M4 Max безпосередньо?

Так, але варто враховувати різні архітектури (x86 vs ARM) та цільові платформи. M4 Max призначений для Mac, а i7-7700 — для ПК з Windows.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Apple M4 Max значно швидший: у тесті Photo processing він обробляє 46,5 зображень/с, тоді як i7-7700 — лише 26,8. Також M4 Max має апаратне прискорення для кодеків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.