Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 7700 vs Intel Celeron N5100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 7700 та Intel Celeron N5100 — це два процесори від одного виробника, але з різними архітектурами та цільовими аудиторіями. Перший належить до лінійки Kaby Lake і орієнтований на продуктивні настільні системи, другий — енергоефективний чіп Jasper Lake для ноутбуків та міні-ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні відмінності за ключовими параметрами: частотами, кешем, енергоспоживанням, результатами бенчмарків та ігровою продуктивністю.

Короткий висновок. Intel Core i7 7700 значно випереджає Celeron N5100 за багатопотоковою та однопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат i7 майже втричі вищий (5439 проти 1796), а в Geekbench 6 — більш ніж учетверо (4834 проти 1151). Зате Celeron N5100 вирізняється надзвичайно низьким енергоспоживанням (TDP 6 Вт проти 65 Вт у i7) і свіжішою датою виходу (2021 рік проти 2017-го). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для ігор, рендерингу або компіляції — обирайте i7 7700. Для офісних завдань, веб-серфінгу та компактних безшумних систем — Celeron N5100 стане економічним рішенням.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i7 7700 у Cinebench R23 набирає 5439 балів, тоді як Celeron N5100 — лише 1796, що робить i7 майже втричі швидшим у ресурсомістких задачах.
  • Однопотокова продуктивність: у Geekbench 6 i7 отримує 1473 бали проти 485 у Celeron — різниця більш ніж утричі, що критично для ігор та швидкодії додатків.
  • Енергоефективність: Celeron N5100 має TDP всього 6 Вт, тоді як i7 7700 — 65 Вт, що робить Celeron ідеальним для пасивного охолодження та тривалої автономної роботи.
  • Інтегрована графіка: хоча обидва мають вбудоване відео, i7 7700 (HD Graphics 630) демонструє вищу продуктивність у Photo processing (46,5 проти 6,23 зображень/сек) та Background blur (26,8 проти 3,28 зображень/сек).
  • Дата виходу та архітектура: i7 7700 вийшов у 2017 році на архітектурі Kaby Lake, а Celeron N5100 — у 2021-му на Jasper Lake, що забезпечує новіші інструкції та кращу підтримку сучасних кодеків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1089 690
Cinebench R23 (багатоядерний) 5439 1796

GeekBench v6

File compression 408.3 MB/sec 152.3 MB/sec
Clang compilation 32.2 Klines/sec 10.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 113.7 pages/sec 42.9 pages/sec
PDF Renderer 152.6 Mpixels/sec 54.4 Mpixels/sec
Text processing 139 pages/sec 91.6 pages/sec
Background blur 26.8 images/sec 3.28 images/sec
Photo processing 46.5 images/sec 6.23 images/sec
Ray tracing 6.68 Mpixels/sec 1.86 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1473 485
Geekbench 6 (багатоядерний) 4834 1151

PassMark

Integer math 27.6 GOps/sec 11.9 GOps/sec
Floating point math 17 GOps/sec 7.2 GOps/sec
Find prime numbers 28M Primes/sec 12M Primes/sec
Random string sorting 15.6M Strings/sec 5.8M Strings/sec
Data encryption 3 GBytes/sec 2.5 GBytes/sec
Data compression 122.7 MBytes/sec 41.9 MBytes/sec
Physics 591 Frames/sec 246 Frames/sec
Extended instructions 8.1B Matrices/sec 1.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2454 1391
Passmark CPU (багатоядерний) 8648 3316

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2017 11 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Kaby Lake Jasper Lake
Номер моделі i7-7700 N5100
Інтегрована графіка HD Graphics 630 UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 3.6 ГГц 1.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 11x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 384 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 6 Вт
Сокет LGA-1151 BGA-1338
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 630 Intel UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU)
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц 800 МГц
Шейдерні блоки 192 192
TMUs 24 12
ROPs 3 6
Обчислювальні блоки 24 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,31 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- DDR3L-1600
- DDR4-2933
- LPDDR4x-2933
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 35,76 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 7700 Сайт Intel Celeron N5100
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 8
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i7 7700 чи Celeron N5100?

Intel Core i7 7700 значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 1473 проти 485) та потужнішій інтегрованій графіці. Celeron N5100 підійде лише для дуже старих або казуальних ігор.

Чи можна використовувати Celeron N5100 для офісних завдань?

Так, Celeron N5100 чудово впорається з веб-серфінгом, текстовими редакторами та переглядом відео. Його низьке енергоспоживання (6 Вт) робить його ідеальним для тихих і компактних систем.

У чому перевага i7 7700 перед Celeron N5100 для рендерингу?

i7 7700 має в 3-4 рази вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 5439 проти 1796), що значно прискорює рендеринг відео, 3D-моделей та компіляцію коду.

Який процесор енергоефективніший: i7 7700 чи Celeron N5100?

Celeron N5100 набагато енергоефективніший: його TDP становить лише 6 Вт, тоді як у i7 7700 — 65 Вт. Це робить Celeron кращим вибором для ноутбуків і систем із пасивним охолодженням.

Чи варто купувати i7 7700 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока продуктивність за бюджетну ціну. Він досі справляється з більшістю сучасних ігор і робочих завдань, але враховуйте, що це процесор 2017 року з обмеженою підтримкою нових інструкцій.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.