Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 7700K vs AMD Ryzen 5 3600XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 7700K та AMD Ryzen 5 3600XT — два популярних процесори, які часто порівнюють геймери та ентузіасти. Перший вийшов у 2017 році й досі вважається хорошим варіантом для ігор завдяки високій однопотоковій продуктивності. Другий — представник лінійки Ryzen 3000 на архітектурі Zen 2, який пропонує більше ядер і потоків. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 3600XT значно випереджає Intel Core i7 7700K у багатопотокових завданнях: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже вдвічі вищий (9696 проти 5902). В однопотокових тестах перевага також на боці AMD (1321 проти 1216). Крім того, Ryzen 5 3600XT має 6 ядер і 12 потоків проти 4 ядер і 8 потоків у i7-7700K, що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та стрімінгу. Однак i7-7700K може бути дешевшим на вторинному ринку та сумісним зі старими материнськими платами.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 5 3600XT має 6 ядер і 12 потоків, тоді як i7-7700K — 4 ядра і 8 потоків, що дає перевагу AMD у багатозадачності.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 3600XT показує вищі результати в Geekbench 6 (одноядерний — 1821 проти 1516) та Cinebench R23 (1321 проти 1216).
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 5 3600XT становить 9696, а i7-7700K — лише 5902, що робить AMD значно швидшим у рендерингу.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 3600XT виконаний за техпроцесом 7 нм, що забезпечує кращу тепловіддачу.
  • Дата виходу та платформа: i7-7700K вийшов у 2017 році (сокет LGA1151), а Ryzen 5 3600XT — у 2020 році (сокет AM4), що впливає на сумісність з материнськими платами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1216 1321
Cinebench R23 (багатоядерний) 5902 9696

GeekBench v6

File compression 456.6 MB/sec 738.4 MB/sec
Clang compilation 37.9 Klines/sec 60.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 115.7 pages/sec 154.6 pages/sec
PDF Renderer 162.6 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 152.5 pages/sec 150.2 pages/sec
Background blur 28.7 images/sec 37.2 images/sec
Photo processing 53.4 images/sec 57.4 images/sec
Ray tracing 7.57 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1516 1821
Geekbench 6 (багатоядерний) 5290 7613

PassMark

Integer math 30.6 GOps/sec 51.7 GOps/sec
Floating point math 18.8 GOps/sec 30.2 GOps/sec
Find prime numbers 31M Primes/sec 113M Primes/sec
Random string sorting 17.3M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 3.3 GBytes/sec 14.7 GBytes/sec
Data compression 137.1 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 659 Frames/sec 1219 Frames/sec
Extended instructions 8.9B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2718 2760
Passmark CPU (багатоядерний) 9646 18641

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2017 7 липня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Kaby Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i7-7700K Немає даних
Інтегрована графіка HD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 4,2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 42 МГц 100 МГц
Множник 100x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 91 Вт 95 Вт
Сокет LGA-1151 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- DDR3L-1600
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 35,76 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 7700K Сайт AMD Ryzen 5 3600XT
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 7700K чи AMD Ryzen 5 3600XT?

AMD Ryzen 5 3600XT забезпечує вищу однопотокову продуктивність (наприклад, 1821 бал у Geekbench 6 проти 1516), що дає перевагу в більшості сучасних ігор. Крім того, більше ядер допомагає у фонових завданнях.

Чи варто купувати Intel Core i7 7700K у 2024 році?

i7-7700K може бути бюджетним варіантом для старих збірок, але його 4 ядра і 8 потоків вже недостатні для вимогливих програм та ігор. Ryzen 5 3600XT пропонує кращу продуктивність за схожу ціну.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 5 3600XT значно швидший у багатопотокових завданнях: у Cinebench R23 багатоядерний результат 9696 проти 5902 у i7-7700K. Це робить його кращим вибором для рендерингу та компіляції.

Чи підтримують ці процесори розгін?

Так, обидва процесори мають розблокований множник: i7-7700K підтримує розгін на материнських платах Z270/Z170, а Ryzen 5 3600XT — на чипсетах B450, B550 та X570.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 3600XT виготовлений за техпроцесом 7 нм, що забезпечує менше тепловиділення та кращу продуктивність на ват.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.