Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 8550U vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 8550U та Apple M3 Pro — це процесори різних поколінь, які встановлюються в ноутбуки. Перший вийшов у 2017 році та орієнтований на масові ультрабуки, другий — флагманський чип Apple 2023 року з архітектурою ARM. Порівняємо їхню продуктивність, енергоефективність та результати в бенчмарках, щоб зрозуміти, який варіант кращий для сучасних завдань.

Короткий висновок. Apple M3 Pro значно випереджає Intel Core i7 8550U за всіма показниками: багатоядерна продуктивність вища майже в 5 разів (Cinebench R23: 15106 проти 3111), одноядерна — вдвічі (Geekbench 6: 3158 проти 1209). M3 Pro також ефективніший в обробці графіки та стисненні файлів. Якщо вам потрібен потужний процесор для професійної роботи, творчості або ігор, M3 Pro — очевидний вибір. i7 8550U підійде для базових офісних завдань і вебсерфінгу, але застарів як за архітектурою, так і за продуктивністю.

Основні відмінності

  • Apple M3 Pro має вдвічі вищу одноядерну продуктивність у Geekbench 6 (3158 проти 1209), що дає перевагу в швидкодії більшості програм.
  • Багатоядерна продуктивність M3 Pro у Cinebench R23 (15106) майже в 5 разів вища, ніж у i7 8550U (3111), що критично для рендерингу та компіляції.
  • M3 Pro обробляє файли в 4,5 рази швидше (1550 MB/s проти 348 MB/s), що прискорює роботу з великими даними.
  • Інтегрована графіка M3 Pro значно потужніша: Ray tracing (18,4 Mpixels/s) у 4 рази швидший, ніж у i7 8550U (4,42 Mpixels/s).
  • Apple M3 Pro вийшов у 2023 році, тоді як Intel Core i7 8550U — у 2017, що пояснює різницю в архітектурі та техпроцесі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 979 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 3111 15106

GeekBench v6

File compression 348.3 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 18.3 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 78.6 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 102.5 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 111.7 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 37 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 4.42 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1209 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 3454 15070

PassMark

Integer math 21 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 12.7 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 10.1M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 2 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 75.3 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 455 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 4.7B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2048 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 5905 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 21 серпня 2017 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Номер моделі i7-8550U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Apple M3 Pro GPU (19-core)
Кодове ім'я Немає даних Apple M3

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 6
Частота 1,8 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 18x 40x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1356 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 192 2304
TMUs 24 144
ROPs 3 72
Обчислювальні блоки 24 288
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с 153.6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 8550U Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 12 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 8550U чи Apple M3 Pro?

Apple M3 Pro значно потужніший завдяки вищій одноядерній продуктивності та кращій інтегрованій графіці (Ray tracing у 4 рази швидший). Однак сумісність ігор залежить від платформи: M3 Pro працює на macOS, де менше ігор, ніж на Windows з i7 8550U.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 8550U у 2024 році?

Ні, цей процесор застарів: його продуктивність у 5 разів нижча за M3 Pro в багатопотокових завданнях. Він підійде хіба що для простих офісних програм або як бюджетний варіант, але для сучасних завдань краще обрати новіший чип.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 8550U чи Apple M3 Pro?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M3 Pro досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM. На практиці це означає довший час автономної роботи MacBook з M3 Pro порівняно з ноутбуками на i7 8550U.

Чи підходить Intel Core i7 8550U для відеомонтажу?

Лише для легкого монтажу. У тесті Photo processing i7 8550U обробляє 37 зображень/с, а M3 Pro — 142 зображення/с. Для 4K-відео або складних проєктів i7 8550U буде недостатньо через низьку багатоядерну продуктивність.

Який процесор вигідніший за ціною?

Intel Core i7 8550U встановлюється в дешевші ноутбуки, тому початкова вартість нижча. Однак M3 Pro пропонує значно вищу продуктивність і енергоефективність, що виправдовує вищу ціну для професійних користувачів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.