Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 8565U vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 8565U — мобільний процесор 2018 року для тонких ноутбуків, а Apple M2 Pro — потужний чип 2023 року для MacBook Pro. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидва CPU орієнтовані на високу енергоефективність, але M2 Pro демонструє значно вищу продуктивність у бенчмарках та реальних завданнях. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, тести та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M2 Pro значно випереджає Intel Core i7 8565U за всіма ключовими показниками: багатоядерна продуктивність вища в 4,5 раза (Cinebench R23), одноядерна — на 46%, а інтегрована графіка — більш ніж удвічі потужніша. Обидва чипи мають однакову енергоефективність за версією сайту, але M2 Pro виграє за рахунок новішої архітектури та більшої кількості ядер. Якщо вам потрібен максимальний запас продуктивності для відеомонтажу, компіляції або ігор, вибір очевидний — Apple M2 Pro.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M2 Pro (13876 балів Cinebench R23) у 4,5 раза потужніший за i7-8565U (3075 балів).
  • Одноядерна продуктивність: M2 Pro набирає 1589 балів у Cinebench R23 проти 1085 у i7 — перевага 46%.
  • Інтегрована графіка: M2 Pro має оцінку 39 балів проти 17 у i7, що вдвічі краще для рендерингу та ігор.
  • Дата виходу: i7-8565U вийшов у 2018 році, M2 Pro — у 2023, що пояснює технологічний розрив.
  • Бенчмарки Geekbench 6: M2 Pro (2666 одноядерний, 14489 багатоядерний) проти i7 (1291 та 3441) — різниця в 4,2 раза в багатоядерному режимі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1085 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 3075 13876

GeekBench v6

File compression 310.9 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 17.2 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 88.9 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 106.3 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 111.7 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 17.7 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 39.4 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 4.34 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1291 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 3441 14489

PassMark

Integer math 21.9 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 13.2 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 10.3M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 2 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 77 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 461 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 4.8B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2146 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 6059 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 28 серпня 2018 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Whiskey Lake Apple M2
Номер моделі i7-8565U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 1,8 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 18x Немає даних
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1528 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 192 2432
TMUs 24 152
ROPs 3 76
Обчислювальні блоки 24 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 8565U Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 8565U чи Apple M2 Pro?

Apple M2 Pro значно потужніший завдяки новішій інтегрованій графіці (39 балів проти 17) і вищій продуктивності в тестах Ray tracing (17 vs 4,34 Mpixels/sec). Для сучасних ігор M2 Pro — кращий вибір.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 8565U у 2024 році?

Цей процесор застарів: його продуктивність у 4-5 разів нижча за M2 Pro. Для офісних завдань і перегляду відео він ще придатний, але для роботи або ігор краще обрати новіший чип.

У чому перевага Apple M2 Pro над Intel Core i7 8565U для відеомонтажу?

M2 Pro має в 4,5 раза вищу багатоядерну продуктивність (13876 vs 3075 балів Cinebench R23) і вдвічі потужнішу графіку, що прискорює рендеринг та обробку відео в 4K.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 8565U чи Apple M2 Pro?

Обидва отримали максимальну оцінку 100 балів за енергоефективність. Однак M2 Pro досягає цього з набагато вищою продуктивністю, що робить його ефективнішим у перерахунку на ват.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 8565U з Apple M2 Pro для компіляції коду?

Так, M2 Pro компілює 125,3 Klines/sec у Clang, тоді як i7 — лише 17,2 Klines/sec. Різниця в 7,3 раза робить M2 Pro набагато кращим для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.