Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 8650U vs AMD Ryzen 7 3700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 8650U та AMD Ryzen 7 3700U — два популярних мобільних процесори, які часто зустрічаються в ноутбуках середнього та преміумкласу. Обидва мають 4 ядра та 8 потоків, але побудовані на різних архітектурах (Kaby Lake R vs Zen+). У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 8650U випереджає AMD Ryzen 7 3700U в однопотокових тестах (Geekbench 6: 1393 vs 1059) і краще справляється з офісними завданнями (HTML5, PDF, текст). Натомість Ryzen 7 3700U демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (3807 vs 3689) та Passmark (7150 vs 6264), а також трохи кращий результат у трасуванні променів. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), тому вибір залежить від ваших пріоритетів: Intel для швидкої роботи з додатками, AMD для багатозадачності.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 8650U значно випереджає AMD Ryzen 7 3700U в Geekbench 6 (1393 vs 1059) та Passmark (2128 vs 1974), що дає перевагу в швидкодії повсякденних програм.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 3700U лідирує в Cinebench R23 (3807 vs 3689) та Passmark (7150 vs 6264), демонструючи кращу роботу з багатозадачністю та ресурсоємними завданнями.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 3700U має трохи кращий результат у трасуванні променів (5.51 vs 4.5 Mpixels/sec), проте загалом обидва процесори мають слабку графіку для ігор (17 vs 16 балів).
  • Компіляція та обробка даних: AMD Ryzen 7 3700U швидше компілює код (22.4 vs 18 Klines/sec), тоді як Intel краще стискає файли (304.7 vs 244.8 MB/sec) та обробляє текст (116.4 vs 87.2 pages/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальні 100 балів за енергоефективність, тому вони однаково економні в ноутбуках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 907 928
Cinebench R23 (багатоядерний) 3689 3807

GeekBench v6

File compression 304.7 MB/sec 244.8 MB/sec
Clang compilation 18 Klines/sec 22.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 87.7 pages/sec 60 pages/sec
PDF Renderer 112.1 Mpixels/sec 95.5 Mpixels/sec
Text processing 116.4 pages/sec 87.2 pages/sec
Background blur 18.6 images/sec 13.3 images/sec
Photo processing 40.5 images/sec 25.7 images/sec
Ray tracing 4.5 Mpixels/sec 5.51 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1393 1059
Geekbench 6 (багатоядерний) 3490 2921

PassMark

Integer math 22.2 GOps/sec 25.2 GOps/sec
Floating point math 13.4 GOps/sec 12.8 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 16M Primes/sec
Random string sorting 10.6M Strings/sec 11.5M Strings/sec
Data encryption 2.1 GBytes/sec 6.3 GBytes/sec
Data compression 80.2 MBytes/sec 99.8 MBytes/sec
Physics 477 Frames/sec 389 Frames/sec
Extended instructions 5.1B Matrices/sec 3.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2128 1974
Passmark CPU (багатоядерний) 6264 7150

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 серпня 2017 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Номер моделі i7-8650U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon Vega 10
Кодове ім'я Немає даних Zen+ (Picasso)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 1,9 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 19x 23x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 12-35 Вт
Сокет BGA-1356 FP5
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon Vega 10
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 192 640
TMUs 24 40
ROPs 3 16
Обчислювальні блоки 24 10
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
- DDR4-2400
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с 35,76 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 8650U Сайт AMD Ryzen 7 3700U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 12 12
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 8650U чи AMD Ryzen 7 3700U?

Обидва процесори мають слабку інтегровану графіку (17 та 16 балів відповідно), тому для ігор вони не підходять без дискретної відеокарти. Якщо ви плануєте грати в легкі ігри, Ryzen 7 3700U має невелику перевагу в трасуванні променів.

Який процесор швидше в роботі з офісними додатками?

Intel Core i7 8650U швидше обробляє текст (116.4 vs 87.2 сторінок/сек) і працює з PDF (112.1 vs 95.5 Mpixels/сек), тому він краще підходить для офісних завдань.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 7 3700U для програмування?

Так, Ryzen 7 3700U швидше компілює код (22.4 vs 18 Klines/сек), що робить його кращим вибором для розробників, які часто працюють з компіляцією.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), тому вони приблизно однаково впливають на автономність ноутбука.

Який процесор краще для багатозадачності?

AMD Ryzen 7 3700U демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 та Passmark, тому він краще справляється з одночасним запуском кількох важких програм.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.