Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 8650U vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 8650U та Apple M1 Ultra — це два процесори з різних епох і архітектур. Перший був випущений у 2017 році для тонких ноутбуків, другий — у 2022 році для професійних робочих станцій Mac. Порівняння демонструє колосальний стрибок у продуктивності: M1 Ultra випереджає i7 8650U за багатоядерними тестами в 6-7 разів, залишаючись при цьому енергоефективним. Розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно потужніший за Intel Core i7 8650U в усіх аспектах: багатоядерна продуктивність вища у 6,5 разів (Cinebench R23: 23841 проти 3689), однопотокова — у 1,7 рази (Geekbench 6: 2436 проти 1393), а інтегрована графіка M1 Ultra дає змогу працювати з відео та 3D. Проте i7 8650U досі актуальний для офісних завдань і старих ноутбуків. Якщо ви потребуєте максимальної потужності для рендерингу, компіляції чи відеомонтажу — обирайте M1 Ultra. Для базових потреб і бюджетних пристроїв підійде i7 8650U.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M1 Ultra набирає 23841 бал у Cinebench R23, що в 6,5 разів більше, ніж 3689 у i7 8650U.
  • Однопотокова швидкість: Geekbench 6 показує 2436 у M1 Ultra проти 1393 у i7 8650U, тобто на 75% вище.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має значно потужніший графічний блок (53 бали проти 17), що дозволяє обробляти відео та 3D без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання завдяки архітектурі ARM.
  • Дата виходу: i7 8650U вийшов у 2017 році, M1 Ultra — у 2022, що пояснює технологічний розрив у 5 років.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 907 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 3689 23841

GeekBench v6

File compression 304.7 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 18 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 87.7 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 112.1 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 116.4 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 18.6 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 40.5 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 4.5 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1393 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 3490 18530

PassMark

Integer math 22.2 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 13.4 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 10.6M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 2.1 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 80.2 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 477 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 5.1B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2128 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 6264 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 21 серпня 2017 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Номер моделі i7-8650U APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Кодове ім'я Немає даних Apple M1

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 16
Частота 1,9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 20
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 19x Немає даних
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 70 Вт
Сокет BGA-1356 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 192 8192
TMUs 24 512
ROPs 3 256
Обчислювальні блоки 24 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 8650U Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 12 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 8650U чи Apple M1 Ultra?

M1 Ultra має потужнішу інтегровану графіку (53 бали проти 17) і кращу однопотокову продуктивність, тому він краще підходить для ігор, але обидва процесори не є ігровими — для AAA-ігор потрібна дискретна відеокарта.

Чи варто купувати Intel Core i7 8650U у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний ноутбук для офісних завдань, веб-серфінгу та легкого мультимедіа. Для роботи з відео, 3D або компіляції краще обрати M1 Ultra.

У чому перевага Apple M1 Ultra над Intel Core i7 8650U?

M1 Ultra має в 6-7 разів вищу багатоядерну продуктивність, кращу графіку, вищу енергоефективність і підтримку сучасних кодеків, що робить його ідеальним для професійних завдань.

Який процесор енергоефективніший: i7 8650U чи M1 Ultra?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M1 Ultra досягає значно вищої продуктивності на ват, тому він ефективніший за співвідношенням потужність/енергія.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 8650U та Apple M1 Ultra?

Так, це порівняння показує різницю між мобільним процесором 2017 року та флагманським чипом 2022 року. M1 Ultra значно потужніший, але i7 8650U досі актуальний для легких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.