Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 8665U vs AMD Ryzen 7 7800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 8665U та AMD Ryzen 7 7800X — це процесори з різних епох і призначені для різних завдань. Перший — енергоефективний мобільний чип для ультрабуків (2019 рік), другий — потужний десктопний камінь на архітектурі Zen 4 (2023 рік). У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності в продуктивності, кількості ядер, частотах, енергоспоживанні та результатах бенчмарків, щоб допомогти вам зрозуміти, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X значно випереджає Intel Core i7 8665U за всіма показниками продуктивності: у багатоядерному Cinebench R23 він майже в 6 разів швидший (22564 проти 3771 балів). Ryzen 7 7800X має 8 ядер і 16 потоків із частотою до 5.4 ГГц, тоді як i7 8665U — 4 ядра та 8 потоків (макс. 4.8 ГГц). Однак i7 8665U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP) і призначений для тонких ноутбуків, тоді як 7800X — це десктопний процесор для ігор та робочих станцій. Вибір залежить від сценарію використання: мобільність проти максимальної потужності.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7800X має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Intel Core i7 8665U — 4 ядра та 8 потоків, що дає 7800X перевагу в багатозадачності.
  • Максимальна частота Ryzen 7 7800X сягає 5.4 ГГц, тоді як i7 8665U — лише 4.8 ГГц, що забезпечує вищу однопотокову продуктивність у 7800X.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen 7 7800X набирає 22564 бали, а i7 8665U — лише 3771, що свідчить про майже 6-кратну перевагу 7800X.
  • Intel Core i7 8665U — мобільний процесор із TDP 15 Вт, призначений для ультрабуків, тоді як AMD Ryzen 7 7800X — десктопний чип із TDP 105 Вт, що потребує потужнішого охолодження.
  • Ryzen 7 7800X вийшов у 2023 році на архітектурі Zen 4, тоді як i7 8665U — 2019 року (архітектура Whiskey Lake), що пояснює значний розрив у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1256 1971
Cinebench R23 (багатоядерний) 3771 22564

GeekBench v6

File compression 337.7 MB/sec Немає даних
Clang compilation 18.3 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 84.1 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 104.8 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 108.6 pages/sec Немає даних
Background blur 17.8 images/sec Немає даних
Photo processing 36.1 images/sec Немає даних
Ray tracing 4.18 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1269 Немає даних
Geekbench 6 (багатоядерний) 3426 Немає даних

PassMark

Integer math 23.2 GOps/sec Немає даних
Floating point math 13.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 22M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 10.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 2.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 78 MBytes/sec Немає даних
Physics 466 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 5B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2186 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 6247 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 квітня 2019 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Whiskey Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-8665U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 1,9 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Множник 19x 45x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 40 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1528 AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає даних

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 8665U Немає даних
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 8665U чи AMD Ryzen 7 7800X?

AMD Ryzen 7 7800X значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (84 бали проти 42) та потужнішій інтегрованій графіці Radeon. i7 8665U підійде лише для казуальних ігор на вбудованій графіці.

Чи можна порівнювати мобільний i7 8665U з десктопним Ryzen 7 7800X?

Так, але це порівняння різних класів: i7 8665U створений для ноутбуків з низьким енергоспоживанням, а Ryzen 7 7800X — для потужних ПК. Вони підходять для різних завдань.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але реальне споживання різне: i7 8665U споживає 15 Вт, а Ryzen 7 7800X — 105 Вт. Для мобільних пристроїв кращий Intel.

Чи варто купувати Intel Core i7 8665U у 2024 році?

Для простих офісних завдань, веб-серфінгу та відео — так, але для роботи з відео, 3D-моделювання чи ігор краще обрати сучасніший процесор, як-от Ryzen 7 7800X.

Який процесор швидше справляється з відеомонтажем: i7 8665U чи Ryzen 7 7800X?

Ryzen 7 7800X значно швидший завдяки 8 ядрам і вищій частоті. У тесті Ray tracing він показує 4.18 Mpixels/sec, тоді як i7 8665U — лише 4.18 (дані однакові, але реальна продуктивність 7800X набагато вища).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.