Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 8700 vs AMD Ryzen 3 3100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 8700 та AMD Ryzen 3 3100 — два процесори різних поколінь і цінових категорій. Перший вийшов у 2017 році як потужне 6-ядерне рішення для продуктивних ПК, другий — у 2020-му як бюджетний 4-ядерний чип на архітектурі Zen 2. Незважаючи на різницю у віці та кількості ядер, обидва CPU мають близькі загальні оцінки (45 та 44 бали відповідно), що робить їхнє порівняння особливо цікавим. Розглянемо, який процесор краще впорається з іграми, рендерингом та повсякденними завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i7 8700 випереджає AMD Ryzen 3 3100 у більшості синтетичних тестів завдяки 6 ядрам і 12 потокам проти 4 ядер і 8 потоків у конкурента. У Cinebench R23 багатоядерний результат i7-8700 на 31% вищий (7125 проти 5423 балів), а в Passmark багатоядерний — на 11% (12836 проти 11598). Однак Ryzen 3 3100 демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цьому аспекті) і трохи вищий одноядерний результат у Geekbench 6 (1522 проти 1455). Для ігор та офісних завдань i7-8700 буде надійнішим вибором, але Ryzen 3 3100 пропонує свіжішу архітектуру та потенціал для розгону.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 8700 має 6 ядер і 12 потоків, тоді як AMD Ryzen 3 3100 — 4 ядра та 8 потоків, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат i7-8700 (7125 балів) на 31% вищий, ніж у Ryzen 3 3100 (5423 бали), що свідчить про кращу продуктивність у рендерингу.
  • AMD Ryzen 3 3100 лідирує в одноядерному тесті Geekbench 6 (1522 проти 1455), що може дати невелику перевагу в деяких іграх.
  • У тесті File compression Ryzen 3 3100 значно швидший (587,2 MB/с проти 440,7 MB/с), що вказує на кращу оптимізацію архітектури Zen 2 для роботи з архівами.
  • Intel Core i7 8700 вийшов у 2017 році та не підтримує PCIe 4.0, тоді як Ryzen 3 3100 (2020 рік) сумісний із сучаснішими материнськими платами та швидшими SSD.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1222 1105
Cinebench R23 (багатоядерний) 7125 5423

GeekBench v6

File compression 440.7 MB/sec 587.2 MB/sec
Clang compilation 49.1 Klines/sec 36.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.6 pages/sec 121.7 pages/sec
PDF Renderer 181.5 Mpixels/sec 168 Mpixels/sec
Text processing 150.9 pages/sec 128.1 pages/sec
Background blur 33.3 images/sec 30.2 images/sec
Photo processing 51 images/sec 54.7 images/sec
Ray tracing 10.6 Mpixels/sec 8.06 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1455 1522
Geekbench 6 (багатоядерний) 6242 5607

PassMark

Integer math 44.9 GOps/sec 31.2 GOps/sec
Floating point math 27.9 GOps/sec 18.3 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 52M Primes/sec
Random string sorting 24.2M Strings/sec 15.4M Strings/sec
Data encryption 4.5 GBytes/sec 9 GBytes/sec
Data compression 188.2 MBytes/sec 142.5 MBytes/sec
Physics 736 Frames/sec 715 Frames/sec
Extended instructions 12.4B Matrices/sec 9.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2641 2420
Passmark CPU (багатоядерний) 12836 11598

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 5 жовтня 2017 21 квітня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i7-8700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 3.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1151 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 8700 Сайт AMD Ryzen 3 3100
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 8700 чи AMD Ryzen 3 3100?

Intel Core i7 8700 зазвичай кращий в іграх завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та більшій кількості ядер. Однак Ryzen 3 3100 може бути близьким у проєктах, чутливих до частоти пам'яті.

Чи варто купувати Intel Core i7 8700 у 2024 році?

Так, якщо ви знайдете його за прийнятною ціною. Він досі справляється з більшістю ігор та робочих завдань, але врахуйте відсутність підтримки PCIe 4.0 та старіший сокет LGA 1151.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Ryzen 3 3100 виконаний на більш сучасному техпроцесі 7 нм, що може забезпечити нижче енергоспоживання під навантаженням.

Чи підтримує AMD Ryzen 3 3100 розгін?

Так, Ryzen 3 3100 має розблокований множник і підтримує розгін на материнських платах з чіпсетами B450, B550 та X570, що дозволяє вичавити додаткову продуктивність.

Який процесор краще для рендерингу та відеомонтажу?

Intel Core i7 8700 значно потужніший у багатопотокових завданнях завдяки 6 ядрам і 12 потокам. У Cinebench R23 він набирає на 31% більше балів, що робить його кращим вибором для рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.