Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 8700 vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 8700 і Apple M1 — це два процесори, які представляють різні епохи та архітектури. Перший вийшов у 2017 році як потужне рішення для настільних ПК на архітектурі x86, другий — у 2020 році став першим чипом Apple для Mac на ARM, що вразив енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розберемо, чим вони відрізняються за продуктивністю, енергоспоживанням та бенчмарками, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 значно випереджає Intel Core i7 8700 за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2383 проти 1455) та енергоефективністю (обидва мають 100 балів, але M1 споживає набагато менше). У багатопотокових завданнях M1 також швидший (Cinebench R23: 7800 проти 7125). Однак i7 8700 може бути кращим вибором для ігор на Windows через сумісність, тоді як M1 ідеальний для macOS, відеомонтажу та роботи з енергоавтономними пристроями.

Основні відмінності

  • Apple M1 має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (2383) проти i7 8700 (1455), що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • У багатопотокових тестах M1 також попереду: Cinebench R23 (7800) проти i7 8700 (7125) та Geekbench 6 (8765 проти 6242).
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів, але M1 споживає значно менше енергії (5-15 Вт) порівняно з i7 8700 (65 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M1 має кращу вбудовану графіку (29 балів проти 22), що забезпечує плавніше відео та базові ігри без дискретної відеокарти.
  • Сумісність: i7 8700 підтримує Windows та x86-додатки, тоді як M1 працює на ARM і оптимізований для macOS, що може обмежувати вибір ПЗ.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1222 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 7125 7800

GeekBench v6

File compression 440.7 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 49.1 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.6 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 181.5 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 150.9 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 33.3 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 51 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 10.6 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1455 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 6242 8765

PassMark

Integer math 44.9 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 27.9 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 24.2M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 4.5 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 188.2 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 736 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 12.4B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2641 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 12836 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 5 жовтня 2017 20 листопада 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M1
Номер моделі i7-8700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 3.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 32x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 14 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M1 GPU
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1278 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 24 64
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 2,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 8700 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 8700 чи Apple M1?

Intel Core i7 8700 кращий для ігор на Windows через ширшу сумісність з іграми та можливість встановлення потужної дискретної відеокарти. Apple M1 має хорошу інтегровану графіку, але кількість ігор для macOS обмежена.

Чи варто купувати Intel Core i7 8700 у 2025 році?

Intel Core i7 8700 все ще може впоратися з більшістю завдань, але він застарів за енергоефективністю та продуктивністю. Якщо ви збираєте бюджетний ПК на Windows, він може бути варіантом, але краще розглянути сучасніші моделі.

Чи підходить Apple M1 для професійної роботи?

Так, Apple M1 чудово підходить для відеомонтажу, програмування, роботи з фото та офісних завдань завдяки високій однопотоковій продуктивності та енергоефективності. Однак для специфічного ПЗ, яке не має ARM-версії, можуть знадобитися емулятори.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Apple M1 значно енергоефективніший: його TDP становить близько 5-15 Вт, тоді як Intel Core i7 8700 споживає до 65 Вт. Це робить M1 ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Який процесор швидший у багатопотокових завданнях?

Apple M1 швидший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (7800) проти i7 8700 (7125) та Geekbench 6 (8765 проти 6242). M1 краще справляється з рендерингом, компіляцією та архівацією.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.