Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 8700K vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 8700K та AMD Ryzen 5 2600X — два популярних процесори середнього цінового сегмента, які часто порівнюють при збірці ігрового або робочого ПК. Обидві моделі вийшли з різницею в пів року, але мають різну архітектуру та підхід до багатопотоковості. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність у синтетичних тестах та реальних завданнях, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 8700K виграє в однопотокових завданнях та іграх завдяки вищим частотам, що підтверджується результатами Geekbench 6 (1741 проти 1272) та Cinebench R23 (1210 проти 1094). Водночас AMD Ryzen 5 2600X пропонує краще співвідношення ціни та продуктивності в багатопотокових сценаріях, хоча загалом поступається в синтетиці. Якщо ваш пріоритет — ігри та максимальна однопотокова швидкість, обирайте Intel. Для бюджетних збірок з акцентом на багатозадачність AMD буде вигіднішим варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 8700K має вищий рейтинг (46 проти 38) та кращі результати в Geekbench 6 (1741 проти 1272) і Cinebench R23 (1210 проти 1094), що забезпечує перевагу в іграх.
  • Багатопотокова продуктивність: i7 8700K також попереду за Cinebench R23 (8839 проти 7523) та Geekbench 6 (6928 проти 5577), хоча різниця менш відчутна в реальних завданнях.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ryzen 5 2600X споживає менше енергії при нижчих частотах, що робить його більш економним.
  • Інтегрована графіка: i7 8700K має вбудоване відеоядро (рейтинг 23 проти 21), що дозволяє використовувати ПК без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Ціна та дата виходу: Ryzen 5 2600X вийшов пізніше (квітень 2018 проти жовтня 2017) і зазвичай коштує дешевше, що робить його привабливим для бюджетних збірок.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1210 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 8839 7523

GeekBench v6

File compression 509.8 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 52.2 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 149.8 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 210.4 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 165.3 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 38 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 61.1 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 10.8 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1741 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 6928 5577

PassMark

Integer math 45.9 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 28.6 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 39M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 25.4M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 4.8 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 199.4 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 815 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 13.5B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2726 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 13624 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 5 жовтня 2017 19 квітня 2018
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Немає даних
Номер моделі i7-8700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3.7 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 95 Вт
Сокет LGA-1151 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 8700K Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 8700K чи AMD Ryzen 5 2600X?

Intel Core i7 8700K кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності. Він показує більше кадрів у більшості сучасних ігор, особливо на високих частотах.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2600X у 2024 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений і вам потрібен процесор для багатозадачності або роботи з відео. Але для ігор краще розглянути новіші моделі.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i7 8700K має трохи кращу інтегровану графіку (рейтинг 23 проти 21), що дозволяє комфортно працювати в офісних програмах та дивитися відео без дискретної відеокарти.

Чи підтримують ці процесори розгін?

Так, обидва процесори підтримують розгін. Intel Core i7 8700K має розблокований множник, а AMD Ryzen 5 2600X можна розганяти через зміну частоти та напруги.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але AMD Ryzen 5 2600X споживає менше енергії при нижчих частотах, що робить його більш економним у повсякденному використанні.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.