Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 8700T vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 8700T і Apple M2 Ultra — це два процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2018 році як енергоефективне рішення для компактних ПК, другий — флагманський чип Apple 2023 року для професійних Mac. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки великий розрив у продуктивності між поколіннями та чи варто переходити на ARM-архітектуру.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує Intel Core i7 8700T за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Geekbench 6 у 4,3 рази вищий, а Passmark — майже в 5 разів. Водночас обидва процесори мають максимальну оцінку енергоефективності, що робить їх придатними для систем із обмеженим охолодженням. Однак i7 8700T все ще може впоратися з базовими офісними завданнями, тоді як M2 Ultra — це вибір для відеомонтажу, 3D-рендерингу та інтенсивних обчислень.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M2 Ultra набирає 21387 балів у Geekbench 6, тоді як i7 8700T — лише 4985, що в 4,3 рази менше.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra має оцінку 64/100 проти 19/100 у i7 8700T, що робить його значно кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100/100, але M2 Ultra досягає цього при набагато вищій продуктивності завдяки ARM-архітектурі.
  • Рік випуску: i7 8700T вийшов у 2018 році, M2 Ultra — у 2023, що пояснює технологічний розрив у 5 років.
  • Швидкість обробки файлів: M2 Ultra стискає файли зі швидкістю 2140 MB/s проти 412 MB/s у i7 8700T — різниця в 5,2 рази.

GeekBench v6

File compression 412 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 34.6 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 128 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 159.1 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 126.3 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 25.1 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 46.7 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 7.53 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1403 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 4985 21387

PassMark

Integer math 37.6 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 23.2 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 30M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 18.9M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 3.6 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 141.5 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 618 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 8.9B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2301 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 10179 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 квітня 2018 5 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M2
Номер моделі i7-8700T Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 2,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 24
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 80 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 8700T Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 28924

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M2 Ultra має значно потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує кращу продуктивність в іграх. Однак i7 8700T може бути сумісним із дискретними відеокартами, що нівелює перевагу M2 Ultra в деяких сценаріях.

Чи можна порівнювати x86 та ARM процесори напряму?

Так, за допомогою крос-платформних бенчмарків, як-от Geekbench та Passmark. Вони показують об'єктивну різницю в продуктивності, хоча реальна швидкість залежить від оптимізації програмного забезпечення.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальну оцінку енергоефективності, але M2 Ultra досягає її при значно вищій продуктивності, що робить його ефективнішим у перерахунку на виконану роботу.

Чи варто оновлюватися з i7 8700T на M2 Ultra?

Якщо ви працюєте з відео, 3D-моделюванням або компіляцією коду, то M2 Ultra дасть приріст у 3-5 разів. Для офісних завдань i7 8700T досі актуальний, але варто врахувати необхідність зміни платформи (x86 на ARM).

Який процесор краще для відеомонтажу?

Apple M2 Ultra значно швидше обробляє відео завдяки потужній багатоядерній продуктивності та інтегрованій графіці. У тестах Photo processing він обробляє 170,7 зображень/с проти 46,7 у i7 8700T.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.