Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 8750H vs Intel Processor N97

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 8750H і Intel Processor N97 — два представники різних поколінь та архітектур. Перший — потужний мобільний чип для ноутбуків 2018 року з 6 ядрами, другий — сучасний енергоефективний процесор 2023 року для бюджетних систем. Порівняємо їх за ключовими параметрами: багатопотоковою продуктивністю, однопотоковими тестами, графікою та енергоспоживанням, щоб визначити, який з них краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. Intel Core i7 8750H значно випереджає Intel Processor N97 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 6350 проти 3003, Passmark багатоядерний — 9888 проти 5757. Він також швидший у рендерингу, компіляції коду та фотообробці. Однак N97 має кращу текстову обробку (139.9 проти 129.1 стор./с) і новішу архітектуру, що дає невелику перевагу в енергоефективності. Для ігор, монтажу відео чи роботи з 3D обирайте i7-8750H, для офісних завдань і вебсерфінгу — N97.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i7-8750H майже вдвічі потужніший за N97 у Cinebench R23 (6350 vs 3003) та Geekbench 6 (4776 vs 2800).
  • Однопотокова швидкість: i7-8750H трохи швидший у Cinebench R23 одноядерному (1091 vs 973) та Passmark одноядерному (2304 vs 2011).
  • Інтегрована графіка: i7-8750H має вищий показник у тесті Background blur (26.3 vs 10.5 зобр./с) та Ray tracing (7.2 vs 2.53 Mpixels/с).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але N97 споживає значно менше енергії завдяки архітектурі Alder Lake-N.
  • Рік випуску та архітектура: i7-8750H (Coffee Lake, 2018) vs N97 (Alder Lake-N, 2023) — різниця в 5 років, що впливає на підтримку сучасних інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1091 973
Cinebench R23 (багатоядерний) 6350 3003

GeekBench v6

File compression 358.9 MB/sec 319.2 MB/sec
Clang compilation 34 Klines/sec 20.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 116.4 pages/sec 66 pages/sec
PDF Renderer 145.6 Mpixels/sec 88.9 Mpixels/sec
Text processing 129.1 pages/sec 139.9 pages/sec
Background blur 26.3 images/sec 10.5 images/sec
Photo processing 44.5 images/sec 23 images/sec
Ray tracing 7.2 Mpixels/sec 2.53 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1282 1230
Geekbench 6 (багатоядерний) 4776 2800

PassMark

Integer math 35.9 GOps/sec 16.5 GOps/sec
Floating point math 22.4 GOps/sec 11.1 GOps/sec
Find prime numbers 29M Primes/sec 24M Primes/sec
Random string sorting 18.8M Strings/sec 7.9M Strings/sec
Data encryption 3.4 GBytes/sec 4.3 GBytes/sec
Data compression 141.4 MBytes/sec 62.8 MBytes/sec
Physics 606 Frames/sec 441 Frames/sec
Extended instructions 8.7B Matrices/sec 3.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2304 2011
Passmark CPU (багатоядерний) 9888 5757

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 квітня 2018 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Alder Lake
Номер моделі i7-8750H N97
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 6 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 12 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3.6 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 12 Вт
Сокет BGA-1440 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 192 192
TMUs 24 12
ROPs 3 6
Обчислювальні блоки 24 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 0,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 41.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 8750H Сайт Intel Processor N97
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: i7-8750H чи N97?

Intel Core i7-8750H значно потужніший в іграх завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, а також кращій інтегрованій графіці. N97 підійде лише для дуже легких ігор.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Processor N97 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний пристрій для офісних завдань, перегляду відео та вебсерфінгу. Для роботи з важкими програмами краще обрати i7-8750H.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Processor N97 споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі та меншій кількості ядер.

Чи підходить i7-8750H для відеомонтажу?

Так, i7-8750H добре справляється з відеомонтажем завдяки 6 ядрам і високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 6350). N97 для цього занадто слабкий.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i7-8750H має помітно кращу інтегровану графіку, що підтверджується тестами Background blur (26.3 vs 10.5 зобр./с) та Ray tracing (7.2 vs 2.53 Mpixels/с).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.