Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 8850H vs AMD Ryzen 5 5600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 8850H і AMD Ryzen 5 5600 — це процесори різних поколінь та призначення. Перший дебютував у 2018 році як мобільний чип для потужних ноутбуків, тоді як другий вийшов у 2022 році для настільних ПК. Незважаючи на різні платформи, обидва CPU часто порівнюють через схожу багатопотокову продуктивність у бюджетному сегменті. У цьому огляді ми проаналізуємо їхні реальні показники в бенчмарках, енергоефективність та придатність для ігор і роботи.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 5600 значно випереджає Intel Core i7 8850H за більшістю параметрів: однопотокова продуктивність вища на 54%, багатопотокова — майже вдвічі. У Cinebench R23 різниця становить 54% в одноядерному та 112% у багатоядерному тесті. Ryzen 5 5600 також демонструє кращу швидкість у стисненні файлів, компіляції коду та обробці зображень. Однак i7 8850H може бути виправданим вибором, якщо вам потрібен мобільний процесор для ноутбука, а не настільний камінь.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 5600 має на 54% вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1504 проти 976 балів).
  • Багатопотокова продуктивність Ryzen 5 5600 більш ніж удвічі вища: 10662 проти 5023 балів у Cinebench R23.
  • У Geekbench 6 Ryzen 5 5600 набирає 2091 бал в одноядерному та 9081 у багатоядерному тесті, що на 51% та 72% більше, ніж у i7 8850H.
  • Ryzen 5 5600 значно швидше стискає файли (1000 MB/s проти 374.2 MB/s) та компілює код (64.3 Klines/s проти 38.8 Klines/s).
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але Ryzen 5 5600 має кращу інтегровану графіку (31 проти 20 балів).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 976 1504
Cinebench R23 (багатоядерний) 5023 10662

GeekBench v6

File compression 374.2 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 38.8 Klines/sec 64.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 123.3 pages/sec 191.6 pages/sec
PDF Renderer 162.6 Mpixels/sec 269.6 Mpixels/sec
Text processing 143.2 pages/sec 217.4 pages/sec
Background blur 28.9 images/sec 29.5 images/sec
Photo processing 45 images/sec 70.7 images/sec
Ray tracing 8.62 Mpixels/sec 16.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1385 2091
Geekbench 6 (багатоядерний) 5274 9081

PassMark

Integer math 37.5 GOps/sec 69 GOps/sec
Floating point math 22.9 GOps/sec 38.9 GOps/sec
Find prime numbers 29M Primes/sec 136M Primes/sec
Random string sorting 19M Strings/sec 25.9M Strings/sec
Data encryption 3.6 GBytes/sec 15.6 GBytes/sec
Data compression 143.7 MBytes/sec 251.7 MBytes/sec
Physics 645 Frames/sec 1294 Frames/sec
Extended instructions 8.7B Matrices/sec 16.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2386 3258
Passmark CPU (багатоядерний) 10213 21576

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 квітня 2018 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i7-8850H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1440 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 8850H Сайт AMD Ryzen 5 5600
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 24
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 8850H чи AMD Ryzen 5 5600?

AMD Ryzen 5 5600 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 54% у Cinebench R23). Він забезпечує більше FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи можна порівнювати мобільний i7 8850H з настільним Ryzen 5 5600?

Так, порівняння коректне для оцінки продуктивності, але важливо враховувати різне енергоспоживання та тепловиділення. i7 8850H встановлюється в ноутбуки, а Ryzen 5 5600 — у настільні ПК.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 5 5600 значно випереджає i7 8850H: у Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen становить 10662 бали проти 5023 балів у Intel, що майже вдвічі більше.

Чи варто купувати Intel Core i7 8850H у 2024 році?

i7 8850H може бути виправданим лише в бюджетному ноутбуці з можливістю апгрейду. Для настільного ПК або ігор краще обрати Ryzen 5 5600, який пропонує значно вищу продуктивність за аналогічну ціну.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 5600 виготовлений за новішим техпроцесом (7 нм проти 14 нм у Intel), що забезпечує кращу продуктивність на ват.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.