Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 9700 vs AMD Ryzen 3 7440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 9700 та AMD Ryzen 3 7440U — два процесори різних поколінь і цільових сегментів. Перший вийшов у 2019 році для настільних ПК, другий — у 2023-му для ультрабуків. Незважаючи на різницю в архітектурі та призначенні, обидва чипи демонструють цікаве співвідношення швидкодії та енергоспоживання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні та слабкі сторони на основі об'єктивних тестів.

Короткий висновок. За загальним рейтингом AMD Ryzen 3 7440U випереджає Intel Core i7 9700 (51 проти 46 балів), головним чином завдяки кращій однопотоковій продуктивності та сучаснішій архітектурі. У бенчмарках Ryzen помітно швидший в одноядерних завданнях (Geekbench 6: 2323 проти 1602), що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках. Однак i7 9700 має вищу багатопотокову продуктивність у деяких тестах (наприклад, Cinebench R23 багатоядерний: 8540 проти 8992 — різниця незначна), а також краще справляється з компіляцією коду (53 Klines/sec проти 41.6). Вибір залежить від сценарію використання: для мобільності та енергоефективності — Ryzen, для стаціонарних робочих станцій — Intel.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen 3 7440U значно випереджає Intel Core i7 9700 в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2323 проти 1602, Cinebench R23: 1599 проти 1193), що робить його кращим для ігор та швидких реакцій інтерфейсу.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen вищий (8992 проти 8540), але в Geekbench 6 i7 9700 має невелику перевагу (6814 проти 6571). Загалом різниця незначна, обидва процесори близькі.
  • Енергоефективність: Обидва чипи мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), але Ryzen 3 7440U створено для мобільних пристроїв із меншим TDP, що робить його більш економним у реальних умовах.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 3 7440U має кращу інтегровану графіку (26 балів проти 23), що забезпечує вищу продуктивність у базових графічних завданнях та легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Рік випуску та платформа: Intel Core i7 9700 (2019) — настільний процесор для сокета LGA1151, тоді як AMD Ryzen 3 7440U (2023) — мобільний чип для ультрабуків. Це визначає їхнє застосування: стаціонарний ПК проти тонкого ноутбука.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1193 1599
Cinebench R23 (багатоядерний) 8540 8992

GeekBench v6

File compression 502.1 MB/sec 728.4 MB/sec
Clang compilation 53 Klines/sec 41.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 145.1 pages/sec 125.1 pages/sec
PDF Renderer 217.5 Mpixels/sec 163.3 Mpixels/sec
Text processing 159.1 pages/sec 235.2 pages/sec
Background blur 41.3 images/sec 33.6 images/sec
Photo processing 59.6 images/sec 54.6 images/sec
Ray tracing 10 Mpixels/sec 8.96 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1602 2323
Geekbench 6 (багатоядерний) 6814 6571

PassMark

Integer math 40.2 GOps/sec 36.8 GOps/sec
Floating point math 34.2 GOps/sec 20.3 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 40M Primes/sec
Random string sorting 23.6M Strings/sec 21.5M Strings/sec
Data encryption 4.3 GBytes/sec 9.2 GBytes/sec
Data compression 184.1 MBytes/sec 153.7 MBytes/sec
Physics 807 Frames/sec 939 Frames/sec
Extended instructions 14.8B Matrices/sec 10.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2761 2614
Passmark CPU (багатоядерний) 13234 12991

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 квітня 2019 10 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-9700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 740M

Процесор

Ядер 8 1
Потоковий 8 2
Частота 3.0 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 30x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1151 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 740M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 9700 Сайт AMD Ryzen 3 7440U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 9700 чи AMD Ryzen 3 7440U?

AMD Ryzen 3 7440U має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2323 проти 1602), що важливо для ігор. Однак i7 9700 може бути кращим у поєднанні з потужною відеокартою завдяки вищій багатопотоковій швидкості в деяких тестах.

Чи варто купувати Intel Core i7 9700 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен надійний настільний процесор для робочих завдань (компіляція, рендеринг) і ви маєте сумісну материнську плату. Однак для нових збірок краще розглянути сучасніші моделі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але AMD Ryzen 3 7440U створено для мобільних пристроїв і споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна порівнювати настільний i7 9700 і мобільний Ryzen 3 7440U?

Так, порівняння корисне для розуміння різниці між поколіннями та платформами. Вони мають різне призначення, але обидва демонструють високу продуктивність у своїх сегментах.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Intel Core i7 9700 показує вищі результати в обробці фону (41.3 images/sec проти 33.6) та фото (59.6 проти 54.6), що робить його кращим для професійних завдань. Ryzen 3 7440U швидший у текстових завданнях (235.2 pages/sec проти 159.1).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.