Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 9700 vs AMD Ryzen 3 8440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 9700 та AMD Ryzen 3 8440U — це процесори з різних епох та цінових сегментів. Перший вийшов у 2019 році для настільних ПК, другий — у 2023 році для мобільних систем. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидва CPU мають схожу багатопотокову продуктивність, але Ryzen 3 8440U виграє в одноядерних завданнях та енергоефективності. Розберімось, який з них краще підійде для ваших задач.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 8440U випереджає Intel Core i7 9700 за загальним рейтингом (53 проти 46) завдяки вищій однопотоковій продуктивності та значно кращій енергоефективності. У бенчмарках Geekbench 6 одноядерний результат Ryzen на 50% вищий (2407 проти 1602), а в Cinebench R23 багатоядерний показник також на користь AMD (9089 проти 8540). Однак i7 9700 має більше ядер (8 проти 4) і вищу багатопотокову продуктивність у Passmark (13234 проти 12805). Для ігор та офісних завдань Ryzen 3 8440U буде більш сучасним вибором, але для важких обчислень i7 9700 все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 3 8440U набирає 63 бали проти 44 у i7 9700, що дає перевагу в більшості повсякденних завдань та іграх.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 3 8440U має кращу вбудовану графіку (31 бал проти 23), що важливо для систем без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Ryzen 3 8440U виконаний на сучаснішому техпроцесі, що забезпечує нижче енергоспоживання.
  • Багатопотокова продуктивність: Попри меншу кількість ядер (4 проти 8), Ryzen 3 8440U показує близькі результати в Cinebench R23 (9089 проти 8540), завдяки вищим частотам.
  • Дата виходу: Intel Core i7 9700 вийшов у 2019 році, а AMD Ryzen 3 8440U — у 2023, що робить останній більш сучасним рішенням з підтримкою нових технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1193 1610
Cinebench R23 (багатоядерний) 8540 9089

GeekBench v6

File compression 502.1 MB/sec Немає даних
Clang compilation 53 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 145.1 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 217.5 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 159.1 pages/sec Немає даних
Background blur 41.3 images/sec Немає даних
Photo processing 59.6 images/sec Немає даних
Ray tracing 10 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1602 2407
Geekbench 6 (багатоядерний) 6814 6980

PassMark

Integer math 40.2 GOps/sec 37.5 GOps/sec
Floating point math 34.2 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 23.6M Strings/sec 17.7M Strings/sec
Data encryption 4.3 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 184.1 MBytes/sec 146.3 MBytes/sec
Physics 807 Frames/sec 685 Frames/sec
Extended instructions 14.8B Matrices/sec 11.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2761 3648
Passmark CPU (багатоядерний) 13234 12805

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 квітня 2019 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i7-9700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 740M

Процесор

Ядер 8 1
Потоковий 8 2
Частота 3.0 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 30x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1151 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 740M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 9700 Сайт AMD Ryzen 3 8440U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 9700 чи AMD Ryzen 3 8440U?

AMD Ryzen 3 8440U краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (63 проти 44 балів) та сучаснішій архітектурі, що забезпечує кращу частоту кадрів у більшості ігор.

Чи варто міняти Intel Core i7 9700 на AMD Ryzen 3 8440U?

Якщо вам потрібна мобільність та енергоефективність — так, Ryzen 3 8440U буде кращим вибором. Для настільного ПК з високими багатопотоковими навантаженнями i7 9700 може бути достатньо.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 3 8440U має кращу інтегровану графіку (31 бал проти 23), що дозволяє комфортно працювати з відео та легкими іграми без дискретної відеокарти.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва мають максимальний бал за енергоефективність, але AMD Ryzen 3 8440U виконаний на новішому техпроцесі, тому споживає менше енергії при аналогічній продуктивності.

Чи підходить Intel Core i7 9700 для відеомонтажу?

Так, завдяки 8 ядрам та високій багатопотоковій продуктивності (Passmark 13234) i7 9700 добре справляється з відеомонтажем, але Ryzen 3 8440U може бути швидшим в одноядерних завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.