Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 9700 vs AMD Ryzen 5 8640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 9700 та AMD Ryzen 5 8640U — це процесори різних поколінь і призначення. i7-9700 (2019 рік) — це настільний 8-ядерний CPU без Hyper-Threading, орієнтований на продуктивні ПК. Ryzen 5 8640U (2023 рік) — мобільний чип на архітектурі Zen 4 з 6 ядрами та 12 потоками, створений для ультрабуків. Незважаючи на різні сегменти, обидва демонструють високу енергоефективність (по 100 балів) і відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. Розберімо, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8640U значно випереджає Intel Core i7 9700 за більшістю бенчмарків: у Cinebench R23 (одноядерний) — на 49%, у багатоядерному — на 32%, а в Geekbench 6 — на 57% та 51% відповідно. Ryzen також швидше стискає файли (1080 MB/s проти 502 MB/s) і обробляє текст (259,8 стор./с проти 159,1). Однак i7-9700 має 8 фізичних ядер без SMT, що може бути корисним у старих додатках, оптимізованих під реальні ядра. Для сучасних завдань, ігор та роботи з мультимедіа Ryzen 5 8640U — однозначно кращий вибір завдяки свіжішій архітектурі та вищій продуктивності.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 5 8640U набирає 1780 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1193 у i7-9700, що на 49% більше.
  • Багатопотоковість: завдяки 12 потокам (проти 8) Ryzen 5 8640U виграє в багатоядерному Cinebench — 11289 проти 8540 балів.
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів, але Ryzen 5 8640U (6 ядер, 15-28 Вт TDP) споживає значно менше енергії, ніж i7-9700 (65 Вт TDP).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 8640U отримав 34 бали (проти 23 у i7-9700), що робить його кращим для перегляду відео та легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Сучасність: Ryzen 5 8640U (2023 рік) підтримує новітні інтерфейси (USB4, PCIe 4.0) та архітектуру Zen 4, тоді як i7-9700 (2019 рік) базується на Coffee Lake.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1193 1780
Cinebench R23 (багатоядерний) 8540 11289

GeekBench v6

File compression 502.1 MB/sec 1080 MB/sec
Clang compilation 53 Klines/sec 71 Klines/sec
HTML 5 Browser 145.1 pages/sec 226.5 pages/sec
PDF Renderer 217.5 Mpixels/sec 260.8 Mpixels/sec
Text processing 159.1 pages/sec 259.8 pages/sec
Background blur 41.3 images/sec 48.1 images/sec
Photo processing 59.6 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 10 Mpixels/sec 15.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1602 2519
Geekbench 6 (багатоядерний) 6814 10308

PassMark

Integer math 40.2 GOps/sec 71.2 GOps/sec
Floating point math 34.2 GOps/sec 42 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 73M Primes/sec
Random string sorting 23.6M Strings/sec 27.9M Strings/sec
Data encryption 4.3 GBytes/sec 14.3 GBytes/sec
Data compression 184.1 MBytes/sec 238.9 MBytes/sec
Physics 807 Frames/sec 1060 Frames/sec
Extended instructions 14.8B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2761 3547
Passmark CPU (багатоядерний) 13234 20971

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 квітня 2019 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i7-9700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 760M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.0 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1151 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 760M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 16
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 9700 Сайт AMD Ryzen 5 8640U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 9700 чи AMD Ryzen 5 8640U?

AMD Ryzen 5 8640U має вищу однопотокову продуктивність (на 49% у Cinebench R23) та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо в ноутбуках.

Чи варто купувати Intel Core i7 9700 у 2024 році?

i7-9700 все ще справляється з базовими завданнями, але застаріла архітектура та відсутність Hyper-Threading роблять його менш ефективним порівняно з Ryzen 5 8640U, який пропонує кращу продуктивність і енергоефективність.

Який процесор швидше обробляє файли та архіви?

Ryzen 5 8640U значно швидше: 1080 MB/s у стисненні файлів проти 502 MB/s у i7-9700, що робить його кращим для роботи з архівами та великими даними.

Чи підходить AMD Ryzen 5 8640U для відеомонтажу?

Так, завдяки 12 потокам і вищим багатоядерним показникам (11289 у Cinebench R23) Ryzen 5 8640U краще впорається з рендерингом та експортом відео, ніж i7-9700.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 5 8640U споживає менше (15-28 Вт TDP) порівняно з i7-9700 (65 Вт TDP), що робить його ідеальним для ультрабуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.