Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 9700 vs AMD Ryzen 7 3800XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 9700 та AMD Ryzen 7 3800XT — це два потужних процесори для настільних ПК, випущені з різницею в рік. Перший базується на архітектурі Coffee Lake Refresh, а другий — на Zen 2. Обидва мають 8 ядер, але Ryzen підтримує SMT, що дає 16 потоків, тоді як i7 має лише 8 потоків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні бенчмарки, енергоспоживання та реальну продуктивність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 3800XT випереджає Intel Core i7 9700 майже в усіх сценаріях завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 12955 проти 8540) та кращій однопотоковій швидкості. Він також демонструє значно вищі результати в архівуванні, компіляції та рендерингу. Однак i7 9700 може бути достатнім для суто ігрових збірок без потреби в багатозадачності, але загалом Ryzen 3800XT є більш універсальним і майбутнім вибором.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 3800XT має 16 потоків завдяки SMT, тоді як Intel Core i7 9700 — лише 8 потоків, що дає перевагу в багатозадачності.
  • У Cinebench R23 багатоядерний тест Ryzen 3800XT набирає 12955 балів проти 8540 у i7 9700 — різниця понад 50%.
  • Ryzen 3800XT швидше стискає файли (899.5 MB/s проти 502.1 MB/s) та компілює код (73.2 Klines/s проти 53 Klines/s).
  • Однопотокова продуктивність вища у Ryzen: Geekbench 6 одноядерний 1674 проти 1602, а Passmark одноядерний 2802 проти 2761.
  • Intel Core i7 9700 вийшов у квітні 2019 року, а Ryzen 3800XT — у липні 2020, що робить останній свіжішим і технологічно досконалішим.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1193 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 8540 12955

GeekBench v6

File compression 502.1 MB/sec 899.5 MB/sec
Clang compilation 53 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 145.1 pages/sec 196 pages/sec
PDF Renderer 217.5 Mpixels/sec 279.9 Mpixels/sec
Text processing 159.1 pages/sec 135.7 pages/sec
Background blur 41.3 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 59.6 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 10 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1602 1674
Geekbench 6 (багатоядерний) 6814 8981

PassMark

Integer math 40.2 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Floating point math 34.2 GOps/sec 40.9 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 23.6M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 4.3 GBytes/sec 19.9 GBytes/sec
Data compression 184.1 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 807 Frames/sec 1225 Frames/sec
Extended instructions 14.8B Matrices/sec 20B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2761 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 13234 23604

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 квітня 2019 7 липня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i7-9700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.0 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 39x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1151 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 9700 Сайт AMD Ryzen 7 3800XT
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 24
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 9700 чи AMD Ryzen 7 3800XT?

Обидва забезпечують високу ігрову продуктивність, але Ryzen 7 3800XT має кращу однопотокову швидкість, що дає невелику перевагу в сучасних іграх. Однак i7 9700 також добре справляється, особливо в старих проєктах.

Чи варто купувати Intel Core i7 9700 у 2024 році?

Якщо ви знайдете його за низькою ціною і не потребуєте багатопотоковості, він ще актуальний для ігор. Але для роботи з відео, 3D або стрімінгу краще обрати Ryzen 3800XT.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 3800XT при вищій продуктивності споживає більше енергії, але його архітектура Zen 2 оптимізована краще.

Чи підтримує Intel Core i7 9700 розгін?

Так, i7 9700 має розблокований множник, але тільки на материнських платах із чіпсетом Z390. Ryzen 7 3800XT також підтримує розгін на всіх материнських платах серії B450, B550, X470, X570.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

AMD Ryzen 7 3800XT значно кращий завдяки вдвічі більшій кількості потоків. У бенчмарках він показує вищу швидкість рендерингу та компіляції, що прискорює роботу в Adobe Premiere або DaVinci Resolve.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.