Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 9700 vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 9700 та Apple M1 Ultra — це процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2019 році для настільних ПК, другий — у 2022 році для професійних Mac. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидва CPU цікаві для порівняння: i7-9700 досі актуальний для бюджетних збірок, а M1 Ultra вражає енергоефективністю та багатопотоковою потужністю. Розберемо їхні сильні сторони в бенчмарках, іграх та повсякденних завданнях.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає Intel Core i7 9700 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 23841 проти 8540) та однопотоковою (Geekbench 6: 2436 проти 1602). M1 Ultra також демонструє кращу енергоефективність та інтегровану графіку. Однак i7-9700 залишається гідним вибором для ігор та завдань, що не потребують надвисокої багатоядерної потужності, особливо якщо ви збираєте ПК на платформі Intel. Якщо ваш пріоритет — максимальна продуктивність у рендерингу, компіляції чи роботі з відео, M1 Ultra — беззаперечний лідер.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra майже втричі потужніший у Cinebench R23 (23841 проти 8540) та Passmark (41175 проти 13234).
  • Однопотокова швидкість: M1 Ultra випереджає i7-9700 у Geekbench 6 (2436 проти 1602) та Cinebench R23 (1510 проти 1193).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів за цим параметром, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra значно потужніший (53 бали проти 23), що дає змогу працювати з відео та 3D без дискретної відеокарти.
  • Рік випуску та платформа: i7-9700 (2019, LGA1151) орієнтований на ПК, M1 Ultra (2022, SoC) — виключно для Mac Studio.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1193 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 8540 23841

GeekBench v6

File compression 502.1 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 53 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 145.1 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 217.5 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 159.1 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 41.3 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 59.6 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 10 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1602 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 6814 18530

PassMark

Integer math 40.2 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 34.2 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 23.6M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 4.3 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 184.1 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 807 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 14.8B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2761 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 13234 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 квітня 2019 8 березня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M1
Номер моделі i7-9700 APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 8 16
Частота 3.0 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 20
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 30x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 70 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 192 8192
TMUs 24 512
ROPs 3 256
Обчислювальні блоки 24 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 9700 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 9700 чи Apple M1 Ultra?

Intel Core i7 9700 краще сумісний з іграми на Windows, має вищу тактову частоту та підтримку дискретних відеокарт. M1 Ultra обмежений екосистемою macOS та емуляцією, тому для ігор краще обрати i7-9700.

Чи варто купувати Intel Core i7 9700 у 2024 році?

Так, якщо ви будуєте бюджетний ПК для ігор або офісних завдань. Він все ще справляється з більшістю сучасних додатків, але поступається новішим моделям у багатопотоковості.

У чому перевага Apple M1 Ultra перед Intel Core i7 9700 для роботи з відео?

M1 Ultra має потужну інтегровану графіку (53 бали) та високу швидкість обробки фото (151,4 images/sec) і рендерингу, що значно прискорює експорт та монтаж у Final Cut Pro.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 9700 чи Apple M1 Ultra?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але M1 Ultra споживає менше енергії при вищій продуктивності завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для роботи від акумулятора.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 9700 та Apple M1 Ultra за ціною?

Пряме порівняння цін ускладнене, оскільки i7-9700 продається окремо для ПК, а M1 Ultra вбудований у Mac Studio. Вартість готових систем з M1 Ultra значно вища, але й продуктивність відповідна.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.