Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 9700 vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 9700 та Apple M2 — два процесори, що представляють різні епохи та архітектури. Перший вийшов у 2019 році та орієнтований на продуктивні ПК, другий — флагманський ARM-чіп Apple 2022 року для MacBook. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Apple M2 значно випереджає Intel Core i7 9700 за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2589 проти 1602) та багатопотоковою (10122 проти 6814). Він також демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але M2 досягає цього при меншому енергоспоживанні) і потужнішу інтегровану графіку. Intel Core i7 9700 може бути виправданим вибором для сумісності з Windows-екосистемою або бюджетних збірок, але за чистою продуктивністю M2 є беззаперечним лідером.

Основні відмінності

  • Apple M2 має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 Single-Core 2589 проти 1602 у Intel Core i7 9700.
  • У багатопотокових завданнях M2 також лідирує: Geekbench 6 Multi-Core 10122 проти 6814, а Cinebench R23 Multi-Core 8667 проти 8540.
  • Інтегрована графіка M2 (31 бал) помітно потужніша за графіку i7 9700 (23 бали), що дає перевагу в обробці фото, відео та легких іграх.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але M2 досягає цього при значно меншому TDP (15 Вт проти 65 Вт у i7).
  • Apple M2 вийшов у 2022 році, тоді як Intel Core i7 9700 — у 2019, тому M2 підтримує новіші технології та має вищий загальний рейтинг (55 проти 46).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1193 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 8540 8667

GeekBench v6

File compression 502.1 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 53 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 145.1 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 217.5 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 159.1 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 41.3 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 59.6 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 10 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1602 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 6814 10122

PassMark

Integer math 40.2 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 34.2 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 23.6M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 4.3 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 184.1 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 807 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 14.8B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2761 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 13234 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 квітня 2019 6 червня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M2
Номер моделі i7-9700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 3.0 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 30x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 18 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M2 GPU
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 24 64
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 9700 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 9700 чи Apple M2?

Apple M2 має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх. Однак для серйозних ігор на Windows все ж краще обрати Intel Core i7 9700 через сумісність з більшістю ігрових ПК та можливість встановлення дискретної відеокарти.

Чи варто замінити Intel Core i7 9700 на Apple M2?

Якщо ви використовуєте MacBook або плануєте перейти на екосистему Apple, M2 дасть значний приріст продуктивності та автономності. Для Windows-збірок заміна неможлива через різні архітектури.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Apple M2 споживає значно менше енергії (TDP ~15 Вт проти 65 Вт у Intel Core i7 9700), що робить його ідеальним для тонких ноутбуків.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M2 демонструє вищу продуктивність у бенчмарках, пов'язаних з обробкою медіа: Photo processing (107 проти 59.6 images/sec) та Background blur (42.1 проти 41.3 images/sec), що робить його кращим вибором для відеомонтажу.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 9700 та Apple M2 безпосередньо?

Так, порівняння можливе завдяки однаковим бенчмаркам (Geekbench, Cinebench). Однак слід враховувати, що i7 9700 призначений для Windows/ПК, а M2 — для macOS, тому вибір залежить від вашої платформи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.