Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 9700K vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 9700K і Apple M1 Pro — це два процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2018 році й досі залишається популярним серед геймерів завдяки високим тактовим частотам. Другий — це потужний ARM-чіп від Apple, що дебютував у 2021 році та пропонує видатну енергоефективність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Pro випереджає Intel Core i7 9700K за більшістю синтетичних тестів: однопотокова продуктивність (Geekbench 6) вища на 28%, багатопотокова — на 22%, а Passmark CPU (багатоядерний) — на 51%. Він також значно енергоефективніший, що робить його ідеальним для ноутбуків MacBook Pro. Однак i7 9700K залишається актуальним для ігрових ПК на Windows, де важлива сумісність та можливість розгону. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність на ват і ви працюєте в екосистемі Apple — обирайте M1 Pro. Якщо ж ви збираєте ігровий ПК або потребуєте гнучкості платформи x86 — i7 9700K все ще хороший варіант.

Основні відмінності

  • Apple M1 Pro має вищу однопотокову продуктивність: 2328 проти 1817 балів у Geekbench 6 (одноядерний), що дає приріст близько 28%.
  • У багатопотокових завданнях M1 Pro також попереду: 10305 проти 8435 балів у Geekbench 6 (багатоядерний) та 12108 проти 9428 у Cinebench R23.
  • Енергоефективність M1 Pro значно краща: обидва процесори мають 100 балів у цьому показнику, але M1 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні.
  • Інтегрована графіка M1 Pro потужніша (34 бали проти 25), що важливо для відеомонтажу та легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Intel Core i7 9700K має вищу швидкість у задачах Background blur (52.6 проти 36.9 зображень/сек) та Ray tracing (11.3 проти 10.7 Mpixels/сек), що може свідчити про кращу оптимізацію в окремих сценаріях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1285 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 9428 12108

GeekBench v6

File compression 666.4 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 63.1 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 191 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 262.2 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 182.9 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 52.6 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 74.1 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 11.3 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1817 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 8435 10305

PassMark

Integer math 41.6 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 35.6 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 52M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 26M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 4.6 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 209.6 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 882 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2875 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 14459 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 8 жовтня 2018 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M1
Номер моделі i7-9700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 3.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 30 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 192 2048
TMUs 24 128
ROPs 3 64
Обчислювальні блоки 24 256
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 9700K Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 9700K чи Apple M1 Pro?

Intel Core i7 9700K кращий для ігор на Windows завдяки сумісності з більшістю ігор і можливості розгону. M1 Pro має потужну інтегровану графіку, але бібліотека ігор для macOS обмежена.

Чи варто купувати Intel Core i7 9700K у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК або потребуєте платформи LGA1151. Однак новіші процесори Intel 12-14 покоління пропонують кращу продуктивність за подібну ціну.

Apple M1 Pro підходить для професійної роботи?

Так, M1Pro чудово справляється з відеомонтажем, програмуванням і роботою з графікою. Висока енергоефективність забезпечує тривалу автономність на MacBook Pro.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Apple M1 Pro значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі. Він забезпечує вищу продуктивність при меншому енергоспоживанні, що особливо важливо для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 9700K та Apple M1 Pro напряму?

Так, але варто враховувати різні платформи: i7 9700K працює на x86, а M1 Pro — на ARM. Вибір залежить від операційної системи та сумісності з потрібним програмним забезпеченням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.