Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 9700K vs Intel Processor N100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 9700K і Intel Processor N100 — два абсолютно різних процесори від одного виробника, створені для різних завдань. i7 9700K — це потужний десктопний чип 2018 року з 8 ядрами та високою тактовою частотою, орієнтований на ігри та робочі станції. Натомість N100 — сучасний енергоефективний процесор 2023 року для бюджетних ноутбуків і міні-ПК, який споживає мінімум енергії. У цьому порівнянні ми розберемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i7 9700K значно випереджає N100 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний тест показує 9428 проти 2949, а Geekbench 6 — 8435 проти 2595. Однак N100 виграє за енергоефективністю (обидва мають 100 балів у цій категорії, але N100 споживає набагато менше) і свіжістю архітектури. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор або рендерингу — обирайте i7 9700K. Для веб-серфінгу, офісних програм і тихих систем N100 буде розумним вибором.

Основні відмінності

  • Продуктивність: i7 9700K має майже втричі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному тесті (9428 vs 2949) і вдвічі вищий у Passmark (14459 vs 5504).
  • Енергоефективність: N100 споживає значно менше енергії (TDP близько 6 Вт проти 95 Вт у i7), що робить його ідеальним для компактних і безшумних систем.
  • Інтегрована графіка: i7 9700K має кращу вбудовану графіку (25 балів проти 15), що дає перевагу у відтворенні відео та легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: i7 9700K випереджає N100 у Geekbench 6 одноядерному тесті (1817 vs 1216), що важливо для ігор і повсякденних завдань.
  • Рік випуску та платформа: i7 9700K (2018) вимагає сокет LGA1151 і материнську плату серії 300, тоді як N100 (2023) є частиною сучасної лінійки Intel N і впаюється в бюджетні плати.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1285 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 9428 2949

GeekBench v6

File compression 666.4 MB/sec 227.3 MB/sec
Clang compilation 63.1 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 191 pages/sec 65.5 pages/sec
PDF Renderer 262.2 Mpixels/sec 86.6 Mpixels/sec
Text processing 182.9 pages/sec 144.1 pages/sec
Background blur 52.6 images/sec 11.6 images/sec
Photo processing 74.1 images/sec 22.6 images/sec
Ray tracing 11.3 Mpixels/sec 3.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1817 1216
Geekbench 6 (багатоядерний) 8435 2595

PassMark

Integer math 41.6 GOps/sec 16.4 GOps/sec
Floating point math 35.6 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 52M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 26M Strings/sec 7.5M Strings/sec
Data encryption 4.6 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 209.6 MBytes/sec 59.4 MBytes/sec
Physics 882 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2875 1943
Passmark CPU (багатоядерний) 14459 5504

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 8 жовтня 2018 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Alder Lake
Номер моделі i7-9700K N100
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 3.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 6 Вт
Сокет LGA-1151 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 192 192
TMUs 24 12
ROPs 3 6
Обчислювальні блоки 24 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,29 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 9700K Сайт Intel Processor N100
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i7 9700K чи N100?

Intel Core i7 9700K значно краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. N100 може впоратися лише з дуже легкими іграми або старими проектами.

Чи можна використовувати N100 для роботи з відео?

N100 підходить для базового редагування відео 1080p, але для серйозної роботи з 4K або складними ефектами краще обрати i7 9700K, який має в 3 рази вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Processor N100 набагато енергоефективніший: його TDP становить лише близько 6 Вт, тоді як i7 9700K споживає до 95 Вт. N100 ідеальний для компактних ПК і систем, що працюють цілодобово.

Чи підійде i7 9700K для сучасних ігор у 2024 році?

Так, i7 9700K досі актуальний для ігор завдяки 8 ядрам і високій частоті. Він справляється з більшістю сучасних проектів, але для найновіших AAA-ігор може знадобитися дискретна відеокарта.

Який процесор обрати для офісних завдань і серфінгу?

Для офісних програм, роботи з документами та веб-серфінгу обидва процесори підходять, але N100 виграє за рахунок нижчого енергоспоживання, безшумності та сучаснішої платформи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.