Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 9750H vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 9750H — це 9-покоління мобільний процесор для ігрових і робочих ноутбуків, випущений у 2019 році. Apple M3 Pro — флагманський ARM-чип для MacBook Pro, представлений у 2023 році. Незважаючи на різні архітектури та роки виходу, обидва CPU претендують на звання продуктивних рішень для складних завдань. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, енергоспоживання та реальну продуктивність.

Короткий висновок. Apple M3 Pro значно випереджає Intel Core i7 9750H за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища майже вдвічі (Geekbench 6: 3158 проти 1332), багатопотокова — майже втричі (15106 проти 5548). Крім того, M3 Pro демонструє кращу енергоефективність та інтегровану графіку. Intel Core i7 9750H залишається актуальним хіба що для бюджетних ігрових ноутбуків на Windows, де ціна важливіша за абсолютну потужність.

Основні відмінності

  • Apple M3 Pro має майже вдвічі вищу однопотокову продуктивність за даними Geekbench 6 (3158 проти 1332) та Cinebench R23 (1977 проти 1113).
  • У багатопотокових завданнях M3 Pro випереджає i7 9750H майже втричі: Geekbench 6 багатоядерний — 15070 проти 5548, Cinebench R23 — 15106 проти 6912.
  • Інтегрована графіка M3 Pro значно потужніша: обробка фото (142 images/sec) та фону (59.9 images/sec) проти 48.3 та 30.2 відповідно.
  • Apple M3 Pro випущений у 2023 році на 4 роки пізніше, що пояснює його перевагу в архітектурі та енергоефективності.
  • Intel Core i7 9750H має вищий показник енергоефективності за шкалою (100), але це не відображає реальне споживання: M3 Pro досягає кращих результатів при меншому TDP.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1113 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 6912 15106

GeekBench v6

File compression 440.6 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 43 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 122.2 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 162.6 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 129.2 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 30.2 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 48.3 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 10.4 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1332 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 5548 15070

PassMark

Integer math 38.2 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 23.6 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 32M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 20.2M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 3.8 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 153.4 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 673 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 9.3B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2423 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 10814 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 квітня 2019 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M3
Номер моделі i7-9750H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 6
Частота 2.6 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x 40x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1440 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 192 2304
TMUs 24 144
ROPs 3 72
Обчислювальні блоки 24 288
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Макс. пропускна здатність 41.8 ГБ/с 153.6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 9750H Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 9750H чи Apple M3 Pro?

Intel Core i7 9750H сумісний з більшістю Windows-ігор, але M3 Pro має потужнішу інтегровану графіку. Однак через архітектурні обмеження macOS не всі ігри доступні на M3 Pro.

Чи варто оновлювати ноутбук з i7 9750H до M3 Pro?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, компіляцією коду або 3D-рендерингом. M3 Pro забезпечує в 2-3 рази вищу продуктивність при меншому енергоспоживанні.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M3 Pro значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі та 3-нм техпроцесу. Він забезпечує вищу продуктивність при меншому нагріванні та довшому часі автономної роботи.

Чи можна порівнювати Intel i7 9750H та Apple M3 Pro напряму?

Так, завдяки уніфікованим бенчмаркам (Geekbench, Cinebench). Однак слід враховувати різні платформи (Windows vs macOS) та сумісність програмного забезпечення.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Apple M3 Pro значно швидше обробляє зображення (142 images/sec проти 48.3) та PDF (390.6 Mpixels/sec проти 162.6), що робить його кращим вибором для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.