Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 9850H vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 9850H та AMD Ryzen 5 2600 — це два популярні процесори, які часто порівнюють при виборі між мобільною та десктопною платформою. Перший призначений для потужних ноутбуків, другий — для настільних ПК. Обидва мають 6 ядер і 12 потоків, але суттєво відрізняються за архітектурою, частотами та сферою застосування. У цьому порівнянні ми розберемо їхні ключові відмінності на основі тестів і реальних сценаріїв використання.

Короткий висновок. Intel Core i7 9850H виграє в однопотокових завданнях та має інтегровану графіку, що робить його зручним для ноутбуків без дискретної відеокарти. AMD Ryzen 5 2600 демонструє кращу багатопотокову продуктивність у деяких бенчмарках (Cinebench R23 багатоядерний — 7089 проти 6961, Passmark багатоядерний — 13191 проти 11054) і значно вищу швидкість стиснення файлів (582.9 MB/s проти 450.6 MB/s). Якщо вам потрібна мобільність та енергоефективність — обирайте i7 9850H. Для стаціонарного ПК з акцентом на багатозадачність — Ryzen 5 2600 буде кращим вибором.

Основні відмінності

  • Платформа та енергоспоживання: Intel Core i7 9850H — мобільний процесор (TDP 45 Вт), AMD Ryzen 5 2600 — десктопний (TDP 65 Вт), що впливає на сферу застосування.
  • Однопотокова продуктивність: i7 9850H має вищі результати в одноядерних тестах (Geekbench 6: 1526 проти 1162, Passmark одноядерний: 2486 проти 2245), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 2600 випереджає в Passmark багатоядерному (13191 проти 11054) та Cinebench R23 багатоядерному (7089 проти 6961), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: i7 9850H має вбудоване відеоядро (Intel UHD Graphics 630), тоді як Ryzen 5 2600 потребує дискретної відеокарти для виведення зображення.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 5 2600 значно швидше стискає файли (582.9 MB/s проти 450.6 MB/s) та трохи краще справляється з трасуванням променів (8.95 проти 8.36 Mpixels/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1188 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 6961 7089

GeekBench v6

File compression 450.6 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 41.3 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 138.7 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 178.4 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 137.3 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 29.4 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 53 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 8.36 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1526 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 5707 5239

PassMark

Integer math 39.3 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 24.4 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 20.4M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 3.8 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 152.4 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 711 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 9.7B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2486 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 11054 13191

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 квітня 2019 11 вересня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Немає даних
Номер моделі i7-9850H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.6 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 34x

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1440 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.8 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 9850H Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 9850H чи AMD Ryzen 5 2600?

Intel Core i7 9850H має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак Ryzen 5 2600 може бути кращим у багатозадачних сценаріях, наприклад, при стрімінгу.

Чи можна встановити AMD Ryzen 5 2600 у ноутбук?

Ні, Ryzen 5 2600 — це десктопний процесор із сокетом AM4, який не підходить для ноутбуків. Intel Core i7 9850H призначений саме для мобільних пристроїв.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності за нашими даними (100 балів). Однак TDP i7 9850H (45 Вт) нижчий, ніж у Ryzen 5 2600 (65 Вт), що робить його більш економним у ноутбуках.

Для яких завдань краще підходить Intel Core i7 9850H?

Цей процесор добре справляється з офісними завданнями, веб-серфінгом, фотообробкою та іграми на середніх налаштуваннях завдяки інтегрованій графіці та високій однопотоковій продуктивності.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2600 у 2025 році?

Ryzen 5 2600 все ще актуальний для бюджетних ігрових ПК та робочих станцій. Він забезпечує хорошу багатопотокову продуктивність, але поступається сучаснішим моделям за частотою та енергоефективністю.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.