Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 9850H vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 9850H і Apple M2 Max — це два процесори, які представляють різні епохи та архітектури. Перший вийшов у 2019 році для потужних ігрових та робочих ноутбуків на Windows, другий — у 2023 році став серцем професійних MacBook Pro. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: від кількості ядер і частот до реальної продуктивності в бенчмарках та енергоспоживання. Дізнайтеся, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M2 Max значно випереджає Intel Core i7 9850H за всіма ключовими показниками продуктивності: однопотокова швидкість вища на 58%, багатопотокова — більш ніж удвічі. Він також пропонує набагато потужнішу інтегровану графіку та кращу енергоефективність. Якщо вам потрібен процесор для важких творчих завдань, програмування або роботи з відео, M2 Max — очевидний вибір. Однак i7 9850H залишається гідним варіантом для бюджетних ігрових ноутбуків або роботи зі специфічним ПЗ, яке не оптимізоване під ARM.

Основні відмінності

  • Apple M2 Max має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2695 проти 1526) та майже втричі кращу багатопотокову (14891 проти 5707).
  • M2 Max значно швидший у реальних завданнях: стиснення файлів (1690 MB/s проти 450.6 MB/s) та компіляція коду (131.8 Klines/s проти 41.3 Klines/s).
  • Інтегрована графіка M2 Max майже вдвічі потужніша (40 балів проти 21), що робить його кращим для роботи з фото та відео без дискретної відеокарти.
  • M2 Max вийшов на 4 роки пізніше (2023 проти 2019) і побудований на енергоефективнішій архітектурі ARM, що забезпечує кращу автономність у MacBook.
  • Intel Core i7 9850H сумісний з Windows-екосистемою та може працювати з дискретними відеокартами, що робить його гнучкішим для ігор та спеціалізованого ПЗ.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1188 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 6961 14767

GeekBench v6

File compression 450.6 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 41.3 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 138.7 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 178.4 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 137.3 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 29.4 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 53 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 8.36 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1526 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 5707 14891

PassMark

Integer math 39.3 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 24.4 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 20.4M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 3.8 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 152.4 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 711 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 9.7B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2486 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 11054 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 квітня 2019 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M2
Номер моделі i7-9850H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 12
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц
Множник Немає даних 35x

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 50 Вт
Сокет BGA-1440 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 192 4864
TMUs 24 304
ROPs 3 152
Обчислювальні блоки 24 608
TGP 15 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 41.8 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 9850H Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 9850H чи Apple M2 Max?

Intel Core i7 9850H має перевагу завдяки сумісності з дискретними відеокартами та ширшій бібліотеці ігор для Windows. Однак M2 Max із потужною інтегрованою графікою також здатний запускати багато сучасних ігор, але з обмеженнями через архітектуру ARM.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i7 9850H до Apple M2 Max?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або програмуванням — приріст продуктивності буде дуже помітним. Для повсякденних завдань різниця менш відчутна, але автономність MacBook з M2 Max значно краща.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали максимальний бал за енергоефективність (100), але на практиці M2 Max споживає менше енергії при вищій продуктивності завдяки сучаснішій архітектурі. У MacBook це забезпечує довшу роботу від батареї.

Чи можна порівнювати ці процесори за кількістю ядер?

Пряме порівняння ядер некоректне через різну архітектуру: i7 9850H має 6 ядер, а M2 Max — 12 ядер (8 продуктивних + 4 енергоефективних). Однак бенчмарки показують реальну перевагу M2 Max у багатопотокових завданнях.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Apple M2 Max значно швидше обробляє зображення (149.6 images/sec проти 53) та рендеринг PDF (382.1 Mpixels/sec проти 178.4). Його інтегрована графіка та медіа-двигун роблять його ідеальним для творчих професіоналів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.